10 april 2012 - 11:59 - Economie
Marokko wordt binnenkort een producent en exporteur van olie en aardgas volgens Najib Boulif, Minister van Algemene Zaken en Bestuur.
Najib Boulif, uitgenodigd op een meeting van de Marokkaanse groepering van professionals van de PJD in Tanger, legde uit dat een aantal onbetwistbare wetenschappelijke indicatoren aantonen dat Marokko een producent en exporteur van aardolie zal worden.
Zijn verklaringen kloppen mogelijk volgens recente geologische en geofysische studies van Longreach Oil&Gas. De oliereserves in "Foum Daraa" en "Sidi Moussa", aan de Marokkaanse kust ten noorden van Tarfaya, zouden van ongeveer twee miljard vaten zijn. Daar komt nog meer dan duizend kubieke meter gas bij.
De minister, die een beeld schetste van de financiële en economische situatie in Marokko, zei dat ondanks de positieve indicatoren, vooral te danken aan de stabiliteit van het land, andere punten erop wijzen dat 2012 een moeilijk jaar wordt.
Tienduizenden woningen leeg in Noord-Marokko
Lamine Yamal is Marokkaan!
Douanegids 2025: nieuwe regels voor Marokkaanse diaspora
EasyJet start nieuwe wintervluchten naar Marokko
Controversiële campagnes in Marokko zorgt voor spanning
Verdachte dood tiener schokt Marokkaans dorp
Emirates werft massaal cabinepersoneel in Marokko
Hollands groen verovert Marokko!
Techgigant Xiaomi vestigt zich in Marokko
Marokko schrapt douanerechten op Turkse importen
Marokkaanse auto-industrie onder druk: export daalt
Marokko bereidt grote economische hervorming voor
Turkije wil LNG-terminal leveren voor Nador West Med
Marokko en Oekraïne sluiten deal in Istanbul