6 juni 2012 - 14:26 - Economie
De grootste olieveld van Afrika zou zijn ontdekt in het stroomgebied van Mazagan, voor de kust van El Jadida, door de Australiër Pura Vida die een prospectie-licentie bezit.
Volgens Pura Vida Energy, bevat het stroomgebied ongeveer 30 miljard vaten ruwe olie, waardoor het de grootste olieveld van Afrika zou zijn.
De olieveld zou zich uitstrekken van de kust van Chtouka tot Essaouira op bijna 7000km². De oliereserves in het offshore-bassin van Mazagan in El Jadida, werden onlangs al geschat op 3,2 miljard vaten.
Als de aangegeven cijfers van propsectiebedrijven juist zijn, dan zal Marokko snel uitgroeien tot een olie-exporteur. Ondanks dit wil het bestuur in Marokko, waar de prijs van benzine net is toegenomen, nog steeds de olie-afhankelijkheid doen dalen tegen 2020 door te investeren in hernieuwbare energie.
De Marokkanen, die de valse aankondiging van een olievondst in Talsint tien jaar geleden nog niet hebben verwerkt, reageren sceptisch.
Vrouw rapper Gims verlaat man én Marrakech
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokko’s auto-industrie groeit, Spanje onder druk
Belasting betalen in Marokko verandert
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Marokkaanse dirham houdt stand
Blauwe energie: Spaans geld voor eerste offshore windpark Marokko
Marokko slaat alarm: Russisch gokapp plundert deviezen
Marokko verdrievoudigt paprika-export naar Spanje