Zoeken

Marokko: twee nieuwe televisiezenders in de maak

2 augustus 2019 - 19:30 - Marokko

Geschreven door Fouad Badel

Marokkaanse Kamerleden hebben eerder deze week unaniem een tekst gestemd met betrekking tot de oprichting van twee nieuwe televisiezenders.

Op de nieuwe zenders zal enkel informatie met betrekking tot het Marokkaans parlement worden uitgezonden. De eerste zender zal "De parlementaire zender van de Kamer van Volksvertegenwoordigers" heten en de tweede zender "De parlementaire zender van de Kamer van Adviseurs".

Hespress bericht dat de uitzending van de werkzaamheden van het Parlement een "openbare dienst is om burgers te informeren over nieuws en informatie met betrekking tot het parlement".

Op de twee zenders zullen "het nieuws en korte berichten over evenementen in het parlement evenals programma’s omtrent politieke, culturele en sociale kwesties en de planning van parlementsleden van beide kamers" worden uitgezonden.

Habib El Malki, voorzitter van het Huis van Volksvertegenwoordigers, sprak onlangs al over de noodzaak om het Marokkaanse parlement vóór 2021 van een eigen televisiezender te voorzien. "Er is een gebrek aan informatie over parlementaire activiteiten. Dat leidt tot een hoop misverstanden, en ik denk dat het zwaar weegt op ons openbaar leven.", verklaarde hij toen.

Lees meer

Marokko: dieven breken in bij voorzitter parlement

Hakim Benchamach, voorzitter van het Marokkaans parlement en leider van de PAM-partij, heeft bij zijn terugkeer van vakantie ontdekt dat er in zijn huis in Rabat was ingebroken.

Marokkaanse televisiezenders bijna failliet

In de afgelopen 10 jaar hebben Marokkaanse televisiezenders ruim 14 miljard dirham uitgegeven en zouden op hun punt staan om failliet te gaan.

Marokko: Kamerleden willen gratis met HSL reizen

Marokkaanse Kamerleden willen steeds meer voordelen. Enkelen van hen wensen nu ook gratis met de HSL Al Boraq te mogen reizen.

Marokko: nieuwe identiteitskaart vervangt administratieve documenten

Minister Abdelouahed Laftit heeft tijdens een vragensessie in het Marokkaans parlement laten weten dat de nieuwe elektronische identiteitskaart (CNIE), in 2020 in omloop zal...

Marokko ontkent betrekkingen met Israël

De tweede kamer in het Marokkaans parlement heeft de berichten over een interview van parlementsvoorzitter Habib El Malki met een Israëlische krant ferm ontkend.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team