Zoeken

Marokko bouwt 55 nieuwe scholen

17 mei 2017 - 17:40 - Marokko

Geschreven door Mehdi Khabbouj

Tientallen nieuwe scholen zullen volgend schooljaar in Marokko openen. Dat meldt het ministerie van Onderwijs en Onderzoek.

In totaal zullen 55 nieuwe scholen voor het schooljaar 2017-2018 hun deuren openen, waarvan 26 op het platteland.

Volgens l’Economiste werkt het ministerie ook aan de uitbreiding en uitrusting van 1948 klaslokalen om maximaal 44 leerlingen per klas te hebben, tegen 60 in sommige klassen dit jaar. In de loop van volgend jaar zullen tevens een tiental internaten worden geopend.

Het Marokkaanse ministerie van Onderwijs heeft dit jaar een budget van 45,49 miljard dirham, 1,87% minder dan vorig jaar.

Lees meer

Scholen Al Hoceima gesloten vanwege winterse weer

Het Marokkaanse ministerie van Onderwijs heeft de sluiting aangekondigd van 900 scholen, voornamelijk in plattelandsgebieden, vanwege de slechte weersomstandigheden.

Volkslied zingen vanaf nu verplicht in Marokkaanse scholen

Nieuwigheid in Marokkaanse scholen. Vanaf vandaag, eerste dag van het nieuwe schooljaar, zijn alle leerlingen verplicht om het volkslied te zingen.

Marokko: 16 nieuwe scholen voor regio Rabat-Salé-Kenitra

De regionale academie voor onderwijs en opleiding AREF gaat dit jaar zestien nieuwe scholen bouwen in de regio Rabat-Salé-Kenitra.

Al Hoceima: twaalf nieuwe scholen in september

In Al Hoceima zullen volgend schooljaar twaalf nieuwe scholen openen. Dat vernam persagentschap MAP van de directeur van de Regionale Academie van Onderwijs en Opleiding (AREF)...

Boerka nu ook verboden in Marokkaanse scholen

Minister Mohamed Hassad van Onderwijs en Hoger opleiding heeft besloten om de boerka of niqaab in openbare scholen in Marokko verbieden.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team