25 oktober 2022 - 21:00 - Marokko
Marokko gaat huizen en zelfs een school bouwen op zijn grondgebied, op minder dan 500 meter van het niemandsland bij Melilla. Dit doet Spanje huiveren.
Marokko is begonnen met de verstedelijking op minder dan 500 meter van het niemandsland bij Melilla. Naast het bestraten en aanleggen van wegen zijn er al rotondes en zelfs een school gebouwd, meldt El Español. Onlangs heeft Marokko voor de Verenigde Naties verklaard dat er geen landsgrenzen zijn met Spanje en dat de steden Sebta en Melilla "bezette gebieden" zijn.
Lees ook: Spanje vreest dat Marokko "de boel belazert"
Ten tijde van het Spaanse protectoraat in het Rif werd de afbakening van het niemandsland niet nodig geacht, en dat is nog steeds zo. "Door het gebrek aan afbakening en het niet respecteren van verdragen en overeenkomsten, wordt dit gebied nog steeds bewoond door Spanjaarden en Marokkanen. Vandaag is het volledig ingenomen door de Marokkaanse infrastructuur. Marokko oefent hier zijn volledige soevereiniteit uit met instemming van de Spaanse regering", aldus Miguel Acosta-Sánchez, onderzoeker aan de universiteit van Cádiz.
Voor Melilla stelt de op 26 juni 1862 ondertekende demarcatiewet een niemandsland vast dat de ordestrijdkrachten niet in beide richtingen kunnen doorkruisen. Het is verboden om landbouw en veeteelt uit te oefenen. Zoals dezelfde bron opmerkt, zijn er momenteel echter Marokkaanse militaire constructies zichtbaar in het gebied. Volgens Marokkaanse bronnen is dit een immigratiecontrolepost.
Lees ook: Marokko herhaalt eisen met betrekking tot Sebta en Melilla
Op maritiem gebied wil Marokko de infrastructuur van de haven van Beni Ensar tegen 2023 uitbreiden met cafés, nachtclubs en drie hotels van twee verdiepingen. Pier 1 van de haven zal een detachement van de militaire marinebasis huisvesten en pier 2 zal worden uitgebreid om grote cruiseschepen met toeristen te kunnen ontvangen, aldus de plaatselijke autoriteiten. Bovendien zal een tramlijn de haven van Beni Ensar verbinden met de internationale luchthaven van Nador.
In Marokko opgepakte Karim Harrat van zes afrekeningen verdacht in Frankrijk
Spaanse marine stuurt patrouilleboot naar wateren bij Marokko
Romain Saïss wil Afrika Cup 2023 winnen (video)
Boer in Spanje gebruikte Marokkaanse als werk- en seksslavin
Nordin Amrabat onthult clubs die Sofyan Amrabat willen
Royal Air Maroc wil meer vluchten naar landen waar wereld-Marokkanen wonen
David Govrin keert terug naar Israëlische verbindingsbureau in Rabat
Anekdotes over bezoek koningin Máxima aan Marokko
Marokkaanse Marine oefent op Spaanse patrouilleboot
Ramadan: organiseren van maaltijden om je voeding in evenwicht te houden
Marokko onderschept tientallen gestolen auto’s uit Canada
Marokko in top 5 van populaire bestemmingen bij Belgen
Britse toerist komt om bij hotelbrand in Marrakech
Marokko veroordeelt verbranding Koran in Kopenhagen