Marokko wil massaal mondmaskers gaan exporteren
Marokko wil een plaatsje in de wereldwijde race naar mondmaskers. Het koninkrijk wil zo snel mogelijk de overproductie van mondkapjes naar het buitenland gaan exporteren.
10 april 2020 - 16:20 - Economie
Minister Moulay Hafid Elalamy van Industrie en Handel heeft op televisiezender Al Aoula laten weten dat Marokko binnenkort mondmaskers naar Europa gaat exporteren.
"De instructies van Koning Mohammed VI zijn sinds het begin van de crisis gericht op de verbetering van de industriële productie van mondkapjes om de gezondheidssector te helpen. (...) We begonnen een week geleden met de productie van mondmaskers en we hebben er al aan het ministerie van Gezondheid en overheidsagenten geleverd", aldus Elalamy.
De bewindsman stelt dat Marokko op dit moment 3 miljoen mondkapjes per dag produceert en dat dit aantal in de komende dagen naar 5 miljoen zal toenemen.
"In twee dagen tijd hebben we 5,3 miljoen mondkapjes aan supermarkten en buurtwinkels geleverd. (...) We hebben een overeenkomst gesloten met twee melkproducenten. Tegen het einde van de week zullen alle handels bevoorraad zijn. De prijs werd op besluit van de Koning op 0,8 dirham vastgelegd.", concludeert Elalamy.
Lees meer
Marokko wil een plaatsje in de wereldwijde race naar mondmaskers. Het koninkrijk wil zo snel mogelijk de overproductie van mondkapjes naar het buitenland gaan exporteren.
Marokko produceert al ruim een maand op grote schaal mondmaskers. De lokale vraag werd volledig beantwoord waardoor het koninkrijk overweegt om de overproductie naar het...
Twee monsters van Marokkaanse mondmaskers in niet-geweven stof zijn zonder voorbehoud door het Franse leger goedgekeurd. Marokko verwacht als gevolg een grote bestelling.
Marokko heeft de export van mondmaskers verboden, dit ondanks de grote vraag uit meerdere, voornamelijk Europese landen.
Marokko heeft besloten om in te grijpen tegen de speculatie met prijzen van mondkapjes. De regering heeft via een officiële nota een vaste prijs opgelegd.