29 juni 2012 - 10:00 - Economie
Na Lesieur heeft SNI besloten om zich gedeeltelijk terug te trekken uit "Centrale Laitière", de grootste producent en distributeur van melk in Marokko. 37,8% van de melkfabriek werd deze week verkocht aan de Franse groep Danone.
SNI, voormalige eigenaar van een 64%-belang in "Centrale Laitière", krijgt 6,1 miljard dirham voor haar aandelen in het melkcentrale, na bijna een jaar onderhandelen. Danone wordt daarbij eigenaar van 67% van het melkcentrale.
De keuze van Danone komt door de belangstelling die de groep onmiddellijk uitte na de bekendmaking van de fusie ONA-SNI, maar ook omdat Danone reeds een 29,22%-belang bezat in Centrale Laitière sinds 1996.
De overdracht van het melkcentrale, dat in 2011 een omzet haalde van 6,6 miljard dirham en 4000 mensen gebruikt, wordt begin 2013 afgerond.
Na Lesieur oliën en Centrale Laitière, wil de Nationale Maatschappij van Investeringen haar dochterondernemingen Cosumar, Bimo en Sotherma ook gedeeltelijk verkopen. Deze sessies hangen echter af van de economische omstandigheden en de voorstellen van potentiële kopers.
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokko’s auto-industrie groeit, Spanje onder druk
Belasting betalen in Marokko verandert
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Marokkaanse dirham houdt stand
Blauwe energie: Spaans geld voor eerste offshore windpark Marokko
Marokko slaat alarm: Russisch gokapp plundert deviezen
Marokko verdrievoudigt paprika-export naar Spanje