1 januari 2020 - 20:40 - Economie
Premier Saadeddine El Othmani bezocht in de afgelopen dagen Casablanca met een belangrijke ministeriële delegatie om de vooruitgang van de uitvoering van meerde ontwikkelingsprojecten te controleren.
Het bezoek bracht weinig voldoening op en toonde aan dat meerdere projecten die door Koning Mohammed VI waren gelanceerd, vertraging hebben opgelopen.
Al Ahdath Al Maghribia bericht dat het inspectiebezoek betrekking had tot 445 projecten waarvan de overeenkomsten in de aanwezigheid van Koning Mohammed VI waren ondertekend.
Van de 445 projecten liepen er 150 ernstige vertraging op en eisen een interventie van de centrale administratie of een aanvullende financiële steun vanwege onverwachte uitgaven. De uitvoering van de andere projecten verloopt volgens planning en sommige werven zijn al voor 80 of 90 procent afgewerkt.
Lees meer
Koning Mohammed VI zou zijn verblijf in Marrakech hebben verkort vanwege de vertragingen die meerdere grote ontwikkelingsprojecten in de rode stad hebben opgelopen.
Uit een rapport van het Marokkaanse kabinet blijkt dat het ontwikkelingsprogramma voor de zuidelijke provincies van het koninkrijk voorspoedig verloopt. Verschillende projecten...
De regio Fez-Meknes heeft een bedrag van 666 miljoen dirham vrijgemaakt voor 85 projecten met betrekking tot de ontwikkeling van de wegeninfrastructuur.
Een koninklijk bezoek wordt in de komende dagen in de regio Souss-Massa verwacht. Koning Mohammed VI zal in Agadir en aangrenzende steden meerdere projecten lanceren.
Het programma van Koning Mohammed VI is maandag op het laatste moment gewijzigd. Een bezoek van de Koning aan Ait Melloul werd als gevolg uitgesteld.
De bestuursraad van de Moulay Ismail universiteit in Meknes wil een nieuwe faculteit Geneeskunde in Errachidia openen.
Meerdere verantwoordelijken in Casablanca mogen in de komende weken sancties verwachten als gevolg van het bezoek van Koning Mohammed VI aan de metropool.
De secretaris generaal van de prefectuur van Anfa in Casablanca is naar Guelmim gestuurd na het bezoek van Koning Mohammed VI aan de metropool.
Dertien jongeren hebben in Al Hoceima een financiële steun van 800.000 dirham ontvangen van het Nationaal initiatief voor de menselijke ontwikkeling INDH.
Marokko denkt aan de oprichting van een "investeringscommissie voor infrastructuur" met als doel de ontwikkeling van meerder grote projecten in het land.