Zoeken

Marokko : Koning Mohammed VI huldigt nieuwe fabriek Peugeot in

- Marokko

Geschreven door Laila A.

De nieuwe fabriek van de Franse autofabrikant PSA (Peugeot-Citroën) is donderdag door Koning Mohammed VI in Kenitra ingehuldigd.

De bouw van de fabriek duurde twee jaar en de overeenkomst was vier jaar geleden al ondertekend. De fabriek heeft een jaarlijkse productiecapaciteit van 100.000 voertuigen, maar ook automotors.

PSA wil de capaciteit tegen 2022 naar 200.000 voertuigen verhogen, wat 4000 directe banen zal opleveren. In totaal investeerde de Franse groep 3 miljard dirham in de Marokkaanse fabriek en zal in de komende jaren hetzelfde bedrag investeren om deze verder te ontwikkelen.

Volgens PSA zal de fabriek thermische en elektrische voertuigen produceren. Bovendien zal de integratiegraad vanaf het begin van de productie 60 procent bereiken. Over enkele jaren zal dat 80 procent overschrijden.

Lees meer

Marokko : Valeo investeert 130 miljoen euro in Tanger

Valeo heeft zijn nieuwe fabriek in de industriële zone Tanger Automotive City ingehuldigd. De fabriek vergde een investering van 130 miljoen euro.

Autotoeleverancier Mecaplast opent fabriek in Kenitra

Mecaplast, autotoeleverancier uit Monaco, gaat ruim 30 miljoen euro investeren in een nieuwe fabriek in het Marokkaanse Kenitra.

Marokkaanse OCP bouwt fabriek van 1,3 miljard dollar in Nigeria

Het Marokkaans fosfatenbedrijf OCP heeft een investering aangekondigd van 1,3 miljard dollar voor de bouw van een nieuwe fabriek in Nigeria.

Autofabrikant Magna investeert 100 miljoen in Kenitra

De Canadese autotoeleverancier Magna heeft de bouw gelanceerd van een nieuwe fabriek in het Marokkaanse Kenitra.

Peugeot wil 200.000 voertuigen per jaar produceren in Kenitra

De nieuwe fabriek van Peugeot in Kenitra is nog niet af maar de Franse automaker kondigt reeds de productie aan van 200.000 voertuigen per jaar vanaf 2020.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team