Zoeken

Marokko: 360 baby’s achtergelaten in 2018

10 januari 2020 - 12:40 - Marokko

Geschreven door Nawel Serdouni

In Marokko werden in de loop van 2018 maar liefst 360 baby’s en 1741 kinderen in totaal door hun ouders achtergelaten.

Deze ontstellende cijfers werden door minister Jamila El Moussali van Solidariteit, Familie en Gendergelijkheid tijdens een parlementssessie onthuld.

Volgens de bewindsvrouw werden 1422 uitspraken gedaan door de jeugdrechter met betrekking tot verlaten kinderen.

Aicha Ech-Chenna, bekende Marokkaanse activiste, liet vorig jaar in een verklaring aan Spaanse media weten dat elk jaar 50.000 kinderen in Marokko werden achtergelaten, met een gemiddelde van 24 baby’s per dag die bij het vuil worden gelaten.

Er bestaan geen officiële cijfers over het aantal vrijgezelle moeders. Tien jaar geleden werd hun aantal op een half miljoen geschat.

Lees meer

In vluchtelingenbootje geboren baby overlijdt kort voor aankomst

Een baby die afgelopen woensdag in een bootje dat vanuit Marokko was vetrokken geboren werd, is kort voor de aankomst op de Canarische Eilanden overleden.

Marokko: vrouw gooit babytweeling in vuilcontainer

Een tweeling van enkele uren oud is eerder deze week door voorbijgangers in een vuilcontainer gevonden in Er-Rich, op een zeventigtal kilometers van Midelt.

Marokko: baby in centrum Guelmim achtergelaten

Een baby is afgelopen vrijdag in de wijk Amehrich in het centrum van Guelmim in Marokko door zijn moeder achtergelaten.

Marokko: elk jaar duizenden verlaten kinderen

Elk jaar worden enkele duizenden kinderen door hun families verlaten in Marokko, wat het "koninkrijk in een ongekende schizofreniesituatie" laat volgens activiste Aicha Chenna.

Baby geboren tijdens redding migranten nabij kust Marokko

Een baby werd tijdens een reddingsoperatie in de Atlantische oceaan tussen Marokko en de Canarische Eilanden geboren.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team