10 november 2017 - 14:00 - Marokko
De aanwezigheid van een Israëlische judoka op het wereldkampioenschap judo dat op 11 en 12 november in Marrakech plaatsvindt, zorgt voor onvrede in Marokko.
Meerdere verenigingen dicht bij de PJD partij aan de macht hebben op woensdag een verklaring gepubliceerd waarin ze de autoriteiten aansporen om "de nodige maatregelen te treffen" tegen de komst van Or Sasson.
TelQuel bericht dat de verenigingen de komst van Sassons aanzien als een "provocatie tegen de Marokkanen" en dat deze "in strijd staat met het officieel standpunt van Marokko, de nationale wetten en de internationale verbintenissen van het koninkrijk met de landen van de Arabische Liga tegen de normalisatie van de betrekkingen met de Zionistische staat".
Volgens Israëlische media zijn Or Sasson en zijn coach nog niet in Marokko aangekomen omdat het koninkrijk hen nog geen visum heeft gegeven.
Vorige week had een Marokkaanse judoka al geweigerd om de hand te schudden van haar Israëlische tegenstander tijdens de wereldkampioenschappen in Abu Dhabi.
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Remco Evenepoel woest: "Oumi komt uit welgestelde Marokkaanse familie!"
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering
Marokko zet AI-camera’s in op scholen
Royal Air Maroc start nieuwe directe vlucht