11 maart 2018 - 16:00 - Economie
Marokko behoort tot de 30 belangrijkste autofabrikanten in de wereld. In het koninkrijk werden vorig jaar 376.826 voertuigen geproduceerd.
Dat blijkt uit een rapport van de OICA, internationale organisatie van motorvoertuigproducenten, gepubliceerd ter gelegenheid van de Autosalon van Genève.
Marokko is 28e in de lijst en doet het beter dan landen zoals Nederland, Portugal of nog Roemenië en Australië. In Marokkaanse fabrieken werden vorig jaar 341.802 personenauto’s en 34.484 bedrijfsvoertuigen geproduceerd. Dat is 9% meer dan in 2016. Als het koninkrijk zo verder doet dat zal het volgend jaar ook België inhalen.
Wereldwijd is China de eerste autoproducent met maar liefst 29 miljoen auto’s. Daarna volgen de Verenigde Staten (11 miljoen), Japan (9,6 miljoen), Duitsland (5,6 miljoen), India (4,7 miljoen) en ten slotte Zuid-Korea met 4,1 miljoen voertuigen.