28 februari 2025 - 08:00 - Marokko
De Turkse textielsector heeft in januari sterke exportcijfers laten zien, met name in de categorie technische textiel. Marokko voert de lijst aan van importeurs van deze gespecialiseerde stoffen, met een stijging van 50% ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Dit blijkt uit een recent rapport van de Turkse brancheorganisatie ITHIB.
In totaal exporteerde Turkije in januari voor 986 miljoen dollar aan textiel en grondstoffen, een toename van 5%. De export van kleding daalde echter licht met 1% tot 1,2 miljard dollar. De technische textiel, waar Marokko dus een grote afnemer van is, bracht 193 miljoen dollar op. Naast Marokko zijn ook Egypte, Spanje en Italië belangrijke afnemers van Turkse textielproducten. Egypte zag de import van geweven stoffen met maar liefst 98% toenemen.
Lees ook: Handelsconflict Marokko-Egypte: spanningen lopen op
De export van garens, goed voor 203 miljoen dollar, steeg met 210% naar Pakistan. Ook Egypte, Italië en Portugal behoren tot de grootste importeurs van Turks garen. De groeiende import van Marokko laat zien dat het koninkrijk steeds meer belangstelling heeft voor Turkse grondstoffen en gespecialiseerde stoffen. Dit versterkt de handelsbanden tussen beide landen in deze belangrijke sector.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering
Marokko zet AI-camera’s in op scholen
Royal Air Maroc start nieuwe directe vlucht