Marokko: Belg in de problemen
Een Belgische man is zondag voor het Hof van Beroep in Tetouan verschenen voor het bezit van vuurwapens en kogels en de smokkel van geld naar het buitenland.
8 augustus 2019 - 11:03 - Marokko
Tijdens een routinecontrole bij de grensovergang van Guerguerat in het uiterste zuiden van Marokko, werd een grote som geld in beslag genomen.
Een man uit Mauritanië werd met maar liefst 890.000 euro in zijn spullen gevonden.
Volgens Hespress probeerde de man het geld in een handtas naar Marokko te smokkelen zonder het bij de autoriteiten aan te geven.
De man werd gearresteerd en in bewaring gesteld. Een onderzoek werd gestart naar de herkomst van het geld.
Lees meer
Een Belgische man is zondag voor het Hof van Beroep in Tetouan verschenen voor het bezit van vuurwapens en kogels en de smokkel van geld naar het buitenland.
Een illegale migrant is eerder deze week door de politie in Laayoune gearresteerd met een koffer vol geld.
Een Marokkaan afkomstig uit Europa is met bijna 2,5 miljoen euro in zijn auto betrapt bij de grensovergang van Bab Sebta in het noorden van Marokko.
De Marokkaanse politie en douanediensten hebben tijdens gezamenlijke controles een grote hoeveelheid drugs en geld onderschept bij de grensovergang Bab Sebta.
De strijd tegen drugssmokkel boekt succes in Marokko, waar de douane in slechts één week tijd maar liefst 8,3 ton hasj heeft kunnen onderscheppen.