22 oktober 2012 - 13:29 - Economie
De Saoedische Ontwikkelingsfonds heeft 1,25 miljard dollar toegekend aan Marokko. Dit bedrag behoort tot de 5 miljard dollar beloofd door de Golf Cooperation Council aan Marokko en Jordanië, en zal dienen voor ontwikkelingsprojecten in de landbouw, onderwijs, gezondheid en huisvesting.
Koning Mohammed VI ondernam vorige week een tour in de Golfstaten. Hij bezocht reeds Saoedi-Arabië, Jordanië en Qatar, met als hoofddoel de positie van Marokko in de Arabische wereld te versterken.
Na Qatar, waar de Koning zondag Emir Sjeik Hamad bin Khalifa Al Thani heeft ontmoet, begeeft Mohammed VI zich vandaag in de Verenigde Arabische Emiraten. Daarna reist hij door naar Koeweit, laatste etappe van zijn trip in de Golfstaten.
In mei 2011 hadden de GCC-landen Marokko en Jordanië gevraagd hun groepering aan te sluiten. Aan beide landen werden een aantal voorwaarden opgelegd, die Marokko zou hebben geweigerd.
Door Marokko en Jordanië uit te nodigen, willen de GCC-landen zich beschermen tegen opstanden, maar ook tegen de groeiende macht van Iran. Marokko probeert ondertussen meer investeringen aan te trekken uit de Golfregio.
Britse actrice openhartig over "vreselijk" huwelijk in Marokko
Spanje onvoorbereid op druk van Marokko
Nasser Zefzafi in Al Hoceima met doodzieke vader
Vier Marokkaanse fysici in wereldtop
Vrouw probeert vliegtuigdeur te openen op vlucht naar Marokko
Marokko verslaat Senegal en plaats zich voor finale
Boycot doet Danone wankelen in Marokko
Goed nieuws voor Marokkaanse economie: dirham stijgt
TotalEnergies verkiest Marokko, onvrede in België
Turkse export van machines naar Marokko groeit fors
Grote Spaanse groep verlaat Marokko
Miljardenverlies voor Marokko door fraude met douanepapieren
Marokko koopt meeste Tunesische dadels op
Geld meenemen naar Marokko? Let op!