25 juni 2012 - 17:00 - Marokko
Marokko is instabieler dan Tunesië volgens het 8e jaarverslag over falende staten van Foreign Policy en de Amerikaanse denktank "Fund for Peace".
Marokko is 87e terwijl Tunesië op 94e plaats komt in de ranking dat dit jaar sterk beïnvloed is door de veranderingen in de landen van de Arabische lente, waartoe Marokko behoort.
Ondanks het rankingsverschil behoren zowel Marokko als Tunesië tot de "landen in gevaar", als we rekening houden met de door Foreign Policy gebruikte parameters. Daarbij horen de samenwerking met de internationale gemeenschap, intern geweld en demografische druk.
De situatie in Libië, Egypte, Mauritanië en zes andere Afrikaanse landen, wordt als "kritiek" aangegeven door Foreign Policy. Finland komt op de eerste plaats terwijl Somalië de ranking van "mislukte staten" afsluit.
Slechts 22% Fransen solidair met Marokko na aardbeving (peiling)
Schandaal in Tanger: Saoedische man gezocht
Sofyan Amrabat bereid om als "doelman" te spelen
Schietincident Saïdia: Algerije weigert lichaam slachtoffer terug te geven
Georgina Rodriguez’s knipoog aan Marokko (foto’s)
Van Waalwijk tot Marokko: Hennie’s onvermoeibare zoektocht naar slachtoffers aardbeving
Schandaal in Tanger: Saoedische man gezocht
Lycée Descartes in Rabat: leraar beschuldigd van seksuele intimidatie ontslagen
Ahmed keert na 14 jaar terug naar Marokko vanwege aardbeving
Marokko: "Snelle wederopbouw" met "alle beschikbare middelen"
Neparts gearresteerd in Marokko na behandelen duizenden patiënten
Aardbeving Marokko: Maria helpt vrouwen bevallen middenin chaos
Waarschuwing voor nieuwe hittegolf in Marokko
Spanje beschouwt Sebta als Marokkaanse stad