18 maart 2024 - 07:00 - Economie
Bank Al-Maghrib is volgens een recent rapport van Capital Economics, een onafhankelijk economisch onderzoeksbureau in Londen, goed voorbereid voor de overgang naar een flexibele dirham.
Drie factoren vormen de basis voor een succesvolle transitie: macro-economische stabiliteit, steun van het IMF en dalende inflatie. "Sinds de lening van 3 miljard dollar van het IMF in 2014 is de stabiliteit van Marokko’s economie aanzienlijk verbeterd," zegt James Swanston, econoom voor het Midden-Oosten en Noord-Afrika bij Capital Economics.
Lees ook: Marokkaanse dirham stijgt in waarde ten opzichte van euro
Het tekort op de lopende rekening daalde in het derde kwartaal van vorig jaar tot 0,7% van het BBP, het laagste niveau sinds 2007. De wisselreserves bij Bank Al-Maghrib stegen tot 34,3 miljard dollar, net onder de recordhoogte van 35 miljard dollar in 2020.
Lees ook: Google veroorzaakt paniek in Marokko door dirham te devalueren
Naast de lening van het IMF geniet Marokko van twee andere overeenkomsten met een totale waarde van 6,3 miljard dollar. Deze steun, die in 2014 een belangrijk doel van het IMF was, zal de overgang naar een flexibele dirham vergemakkelijken. De inflatie daalde in januari naar 2,3%, het laagste niveau sinds eind 2021, wat verdere geruststelling biedt.
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Marokkaanse motorrijder komt om bij crash in Florida
Marokkaanse celebs ontduiken massaal belasting
Anas neergestoken op Palestina-demonstratie in Brussel: "Ik weet wie het was"
Veerboot naar Marokko ramt havenbarrière in Algeciras
Hollywood-bankroof in Marokko, daders lopen nog
Boycot doet Danone wankelen in Marokko
Goed nieuws voor Marokkaanse economie: dirham stijgt
TotalEnergies verkiest Marokko, onvrede in België
Turkse export van machines naar Marokko groeit fors
Grote Spaanse groep verlaat Marokko
Miljardenverlies voor Marokko door fraude met douanepapieren
Marokko koopt meeste Tunesische dadels op
Geld meenemen naar Marokko? Let op!