16 april 2018 - 16:10 - Marokko
Marokko heeft de terugkeer bevolen van zijn F16 straaljagers die momenteel in Saoedi-Arabië zijn en deelnemen aan de Arabische coalitie tegen de Houthi-rebellen in Jemen.
LeDesk stelt van Marokkaanse militaire bronnen te hebben vernomen dat de terugkeer van de toestellen volgen op de recente spanningen in de Sahara waar het Polisario de bufferzone probeert te bezetten. Marokko dreigt met een militaire interventie om de beweging uit de regio te verjagen als de Verenigde Naties niet ingrijpen.
In de afgelopen dagen werden in de regio van Agadir ook meerdere legerkonvooien op weg naar de Sahara gezien.
De website herinnert er tevens aan dat de Marokkaanse autoriteiten nooit veel over de deelname van Marokko aan de Arabische coalitie hebben gecommuniceerd. Het koninkrijk zou 1500 militairen en zes straaljagers hebben ingezet.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering
Marokko zet AI-camera’s in op scholen
Royal Air Maroc start nieuwe directe vlucht