Zoeken

Spanningen in de Sahara: Marokko roept gepensioneerde militairen op

9 april 2018 - 20:30 - Marokko

Geschreven door Laila A.

Na militair materieel naar het zuiden te hebben gestuurd heeft Marokko nu ook gepensioneerde militaire terug opgeroepen.

Dat bericht Al Massae vandaag. Volgens het blad werden alle officieren van de Royal Armed Forces die in de afgelopen 5 jaar pensioneerden opgeroepen. De soldaten hebben ook geen recht op vakantie en mogen het land niet verlaten.

In de afgelopen dagen werden tevens meerdere meetings gehouden met legerbaas Abdelfattah Louarak om de situatie in de Marokkaanse Sahara te bespreken.

Vorige week werden tientallen tanks en raketwerpers in de regio van Agadir gezien. De wapens zouden op weg zijn naar het zuiden.

Lees meer

Geradicaliseerde soldaten voor de rechter in Marokko

Acht soldaten zullen in de komende weken voor de militaire rechtbank van Rabat verschijnen wegens radicalisering.

Marokko ontvangt Amerikaanse tanks

Marokko verwacht in de komende dagen een nieuwe levering van Amerikaanse Abrams-tanks.

Marokkaans leger houdt manoeuvres om Polisario te bestrijden

Het Marokkaans leger bericht via het blad "Royal Armed Forces", manoeuvres te hebben uitgevoerd om het Polisario uit de bufferzone in de Marokkaanse Sahara weg te jagen.

Marokkaans leger op weg naar Sahara (video)

Meerder konvooien van het Marokkaans leger werden op weg naar de Sahara gezien in de regio van Agadir. Het is onduidelijk of deze verplaatsingen verband hebben met de recente...

Marokko: soldaten veroordeeld voor drugssmokkel

Drie soldaten die toezicht moesten houden op de kusten van Kenitra en Moulay Bousselham zijn tot 18 maanden gevangenisstraf veroordeeld.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team