8 januari 2024 - 23:00 - Marokko
Marokko heeft plannen om drones in te zetten voor het toezicht op de legale cannabisplantages in het land.
Het Nationaal Agentschap voor Regulatie van Cannabisactiviteiten (ANRAC) heeft een contract van bijna 2 miljoen dirham getekend voor de aankoop van deze drones. Deze zullen worden ingezet op het hoofdkwartier van het agentschap in Rabat, alsook in de regio’s van Chefchaouen, Taounate en Al Hoceima, meldt La Razón.
Lees ook: Drones vliegen Marokkaanse landbouwsector te hulp
De inzet van drones komt op een moment dat de Marokkaanse regering haar inspanningen opvoert om de cannabisteelt te reguleren. In 2023 heeft ANRAC 609 vergunningen uitgegeven voor de teelt van cannabis voor legale doeleinden, waarvan 430 aan landbouwers en 179 voor verwerkingsactiviteiten.
Lees ook: Casablanca zet drones in voor toezicht op openbare ruimtes
Bovendien heeft het agentschap vorig jaar ongeveer 2,1 miljoen cannabiszaden gecertificeerd op basis van 21 importvergunningen die zijn verleend door het Nationaal Bureau voor Voedselveiligheid (ONSSA) ten behoeve van 32 productiecoöperaties met in totaal 416 landbouwers.
Atleet Mehdi Raiss overleden tijdens verblijf in Marokko voor huwelijk
IPTV in België: tienduizenden gebruikers bekend, celstraf dreigt
Stellantis brengt Chinees EV-merk naar Marokko
Marathon in Rif voor vermoord Marokkaans koppel in België
Grenspost Beni Nssar onder spanning heropend
Spanjaard overleden na brutale aanval in Marokkaanse geboortestad
Marathon in Rif voor vermoord Marokkaans koppel in België
Grenspost Beni Nssar onder spanning heropend
Spanjaard overleden na brutale aanval in Marokkaanse geboortestad
Zorgminister op pad in Nador en Driouch
Marokkaanse overheid ontslaat zes politici om corruptie
Europese import van Marokkaanse tomaten opgeschort?
Spectaculaire geldregen in Agadir, meerdere arrestaties
Marokko verscherpt regels voor Hadj en Omra