16 juli 2024 - 18:00 - Economie
Marokko staat bovenaan de lijst van landen met de grootste fosfaatreserves. Met naar schatting 50 miljard ton, goed voor zo’n 70% van de wereldwijde reserves, is het koninkrijk de onbetwiste leider. Bovendien is Marokko de grootste exporteur van fosfaatkunstmest.
Egypte volgt op gepaste afstand met 2,8 miljard ton aan reserves, gevolgd door Tunesië (2,5 miljard), Algerije (2,2 miljard), China (1,9 miljard), Brazilië (1,6 miljard) en Zuid-Afrika (1,6 miljard).
Lees ook: Fosfaat is jokerkaart Marokkaanse diplomatie
Hoewel Marokko de grootste reserves heeft, staat het op de tweede plaats wat betreft fosfaatproductie, met 35 miljoen ton. China voert de lijst aan met 90 miljoen ton, gevolgd door de Verenigde Staten (20 miljoen), Rusland (14 miljoen) en Jordanië (12 miljoen).
Lees ook: Marokko sterker dan China en Rusland op Europese fosfaatmarkt
Marokko is ook de grootste exporteur van fosfaatkunstmest, een essentiële voedingsstof voor de teelt van groenten, fruit, granen en peulvruchten. China en Egypte zijn de nummers twee en drie op de exportlijst. Brazilië, Bangladesh en de Verenigde Staten zijn de grootste importeurs van fosfaatkunstmest.
Prins Moulay Rachid op spoedtop in Qatar
Het verhaal van Marokkaanse Nada, die als 9-jarige door een sekte werd ontvoerd
Luxeleven Redouan wordt zijn ondergang in België
Marokko mikpunt van lastercampagne op TikTok?
Redouan Achergui krijgt 30 jaar cel voor moord op Yentl Heylen
Dieven in Marokko imiteren ’La Casa de papel’
China pompt 18 miljard in Marokko’s duurzame toekomst
Marokko verdedigt omstreden exportbeleid olijven
Sterke Marokkaanse dirham in opmars tegen dollar en euro
Belastingontduiking in Marokko floreert door juridisch gat
Miljardair Patrick Drahi verkoopt Marokkaans callcenter door miljardenschulden
Historische prijsdaling olijfolie in Marokko
Marokko krijgt (eindelijk) toegang tot Amerikaanse vismarkt
Marokko blokkeert lading runderen, duizenden dieren vast in haven