Zoeken

Marokko weigert plezier-, cruise- en passagiersschepen in havens

15 maart 2020 - 15:10 - Marokko

Geschreven door Laila A.

Marokko heeft tijdelijk de toegang verboden aan alle plezier-, cruise- en passagiersschepen in Marokkaanse havens als onderdeel van de strijd tegen het coronavirus.

Volgens een nota van de koopvaardij is deze maatregel niet van toepassing voor schepen die uitsluitend vrachtwagens en chauffeurs vervoeren.

De Marokkaanse autoriteiten besloten eerder al alle vluchten en passagiersboten uit Spanje, Frankrijk, Italië, Nederland, België, Portugal en Duitsland te weigeren.

In Marokko werden tot nu toe zeventien gevallen van coronavirus bevestigd. Het gaat voornamelijk om mensen afkomstig uit Italië, Spanje en Frankrijk. Een 89-jarige vrouw die uit Italië in Marokko was aangekomen overleed aan de gevolgen van het virus.

Lees meer

Coronavirus: Marokko sluit luchtruim voor alle landen

Door de snelle verspreiding van het coronavirus in de wereld heeft Marokko besloten om alle internationale vluchten te weigeren.

Marokko: eerste coronavirus patiënt genezen

De eerste coronavirus patiënt die in Marokko werd ontdekt, is genezen. De 39-jarige man mocht vrijdag naar huis terugkeren.

Marokko schort zee- en luchtverbindingen met Frankrijk op

Marokko heeft deze vrijdag besloten om na Italië, Spanje en Algerije ook alle vluchten en boten van en naar Frankrijk te verbieden.

Verenigde Staten sluiten luchtruim niet voor Marokko

Donald Trump heeft eerder deze week besloten om de Amerikaanse luchtruim te sluiten voor de 26 landen van de Schengen zone. Enkel vluchten uit Groot-Brittannië worden toegestaan.

Marokko sluit café’s, restaurants en hamams

Alle café’s restaurants en hamams in Marokko zijn sinds maandag gesloten. Ook speelzalen, sportzalen en terreinen blijven gesloten.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team