30 maart 2022 , 08:20 - Nawel Serdouni - Sport
Marokko heeft zich dinsdagavond overtuigend geplaatst voor het Wereldkampioenschap Voetbal in Qatar 2022, door de Democratische Republiek Congo te verslaan in het Mohammed V Complex in Casablanca. De ploeg van bondscoach Vahid Halilhodzic won de returnwedstrijd met 4-1. De wedstrijd was de tweede ronde van de play-offs voor de Wereldbeker, Afrika-zone.
De Atlas Leeuwen droomden van een kwalificatie voor het WK-2022 en slaagden daar uiteindelijk in met een zeer overtuigende score. Marokko overklaste Congo en voegt zich bij Senegal op de lijst van Afrikaanse ploegen die gekwalificeerd zijn voor de Wereldbeker.
Lees ook: WK 2022: Halilhodzic belooft uitzonderlijke prestatie met Marokko
De eerste ontmoeting tussen Marokko en Congo eindigde in een 1-1-gelijkspel, maar tijdens de tweede ontmoeting scoorden de Marokkaanse spelers, gesterkt door de aanwezigheid van veel enthousiaste fans, in totaal 4 doelpunten. Bij rust stond het al 2-0 en in de tweede helft stelde Marokko het WK-ticket veilig door uit te lopen naar een 4-0-voorsprong, dankzij doelpunten van Azeddine Ounahi (21’ - 54’), Tarik Tissoudali (45+7’), en Achraf Hakimi (69’).
Lees ook: Vahid Halilhodzic rechtvaardigt gelijkspel tegen Congo
Ben Malango maakte de enige treffer voor de Congolezen in de 77e minuut. Aan het einde van de twee play-offs voor de Wereldbeker, staat Marokko met 5 doelpunten tegen 2 voor Congo. Een groot voordeel dat de Atlas Leeuwen in staat stelt om hun 6ᵉ kwalificatie voor een WK-eindfase af te snoepen, na 1970 in Mexico, 1986 in Mexico, 1994 in de VS, 1998 in Frankrijk en 2018 in Rusland.
Woningmarkt Marokko: kloof groeit
Honderden gevangenen in Marokko mogen cel verlaten dankzij nieuwe wet
Atleet Mehdi Raiss overleden tijdens verblijf in Marokko voor huwelijk
IPTV in België: tienduizenden gebruikers bekend, celstraf dreigt
Stellantis brengt Chinees EV-merk naar Marokko
Marathon in Rif voor vermoord Marokkaans koppel in België
Atleet Mehdi Raiss overleden tijdens verblijf in Marokko voor huwelijk
Verkrachtingszaak rond Achraf Hakimi wordt complexer
Marokko sterker dan Duitsland in FIFA-ranglijst
Anouar Ait El Hadj schittert in Champions League
Real Madrid geeft jonge slachtoffer aardbeving Al Haouz nieuwe thuis
Waarom Sofyan Amrabat Saoedische miljoenen weigerde
AI voorspelt: "Geen Gouden Bal voor Achraf Hakimi"
WK-stunt Marokko: revanche in 2026?