Marokko wil nog meer Chinese toeristen aantrekken
Het Marokkaans verkeersbureau ONMT heeft een partnerschap gesloten met C-Trip, grootste online Chinese reisagentschap.
24 januari 2019 - 14:40 - Economie
Een directe luchtverbinding tussen Marokko en China zal naar verwachting eind dit jaar of ten laatste begin volgend jaar worden geopend.
Volgens Adel El Fakir, directeur van het Marokkaans verkeersbureau ONMT, zijn onderhandelingen aan de gang tussen het Marokkaanse ministerie van Toerisme en de Chinese autoriteiten.
Welke luchtvaartmaatschappij de directe vlucht zal verzorgen wenst El Fakir nog niet bekend te maken. De nieuwe route is voornamelijk gericht op mensen uit Beijing en Shanghai die Marokko willen bezoeken. Het ONMT heeft in beide steden een agentschap.
Het doel van de nieuwe luchtroute is de bestemming Marokko te promoten bij Chinese toeristen. Het ONMT wil daarvoor ook zijn aanwezigheid versterken op populaire apps in China zoals Wechat en Sinawebo.
Lees meer
Het Marokkaans verkeersbureau ONMT heeft een partnerschap gesloten met C-Trip, grootste online Chinese reisagentschap.
In 2017 bezochten 120.000 Chinese toeristen Marokko. Hun aantal zal dit jaar naar verwachting verdubbelen zoals cijfers van het Marokkaans Verkeersbureau ONMT aantonen.
Ryanair heeft een nieuwe route naar Tetouan aangekondigd. De low-cost luchtvaartmaatschappij gaat de noord-Marokkaanse stad met Malaga in het zuiden van Spanje verbinden.
Marokko wist in de loop van vorig jaar maar liefst 33,5 miljard dirham aan directe buitenlandse investeringen aan te trekken.
Marokko en China hebben dinsdag in Rabat een overeenkomst gesloten over een donatie van 140 miljoen dirham voor openbare projecten.