Zoeken

Marokko eerste toeristische bestemming in Afrika en 30e wereldwijd

23 januari 2019 - 14:40 - Marokko

Geschreven door Mehdi Khabbouj

Ruim 12 miljoen toeristen bezochten Marokko vorig jaar volgens de voorzitter van het Marokkaans verkeersbureau ONMT, Adel El Fakir.

Het aantal toeristen is in 2018 met 8% toegenomen vergeleken met het jaar ervoor. Volgens El Fakir tonen alle indicatoren aan dat de Marokkaanse toeristische sector blijft groeien. Zo stegen de overnachtingen in de loop van vorig jaar met 8,4% naar 22,2 miljoen en de bezettingsgraad met 3 punten naar 47%.

Dankzij deze uitstekende cijfers is Marokko nu de eerste toeristische bestemming in Afrika en de 30e wereldwijd, aldus Adel El Fakir. De verantwoordelijke liet tevens weten dat dankzij het Open Sky akkoord het aantal luchtpassagiers van 3 naar 11 miljoen is toegenomen. Het koninkrijk wordt tevens door 50 luchtvaartmaatschappijen bediend tegen slechts 24 in 2004.

Voor El Fakir zijn deze goede resultaten te danken aan de inspanningen om de bestemming Marokko te promoten en de snelle ontwikkeling van de infrastructuur, waaronder de HSL.

Lees meer

Marokko: 105% meer Chinese toeristen in Tanger

Tanger trekt opnieuw buitenlandse toeristen aan. In de stad werd voornamelijk een sterk stijging van het aantal Chinese bezoekers waargenomen.

Marokko veiligste toeristische bestemming in Noord-Afrika

Marokko is de meest veilige toeristische bestemming in Noord-Afrika volgens een nieuw onderzoek van Sino News Daily.

Tanger: toerisme doet het uitstekend dankzij HSL

Cijfers over de toeristische sector in Tanger tonen aan dat de sector in de afgelopen maanden sterk is gegroeid. Volgens experts is dat vooral te danken aan de inwerkingtreding...

Marokko 7e beste toeristische bestemming voor moslims

Marokko staat dit jaar op de 7e plaats in de Global Muslim Travel Index 2019 van beste toeristische bestemmingen voor moslimtoeristen.

Marokko meest bezochte land in Afrika

Marokko was in 2018 opnieuw het land dat het meest aantal toeristen aantrok in Afrika. Dat was al het geval in 2017.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team