Zoeken

Marokko: tot 12 jaar celstraf in terrorismezaak

24 februari 2018 - 12:40 - Marokko

Geschreven door Nawel Serdouni

Het hof van beroep in Salé heeft vrijdag tien verdachten tot gevangenisstraffen van 4 tot 12 jaar veroordeeld voor terrorisme.

Volgens persagentschap MAP werd de hoofdverdachte tot 12 jaar celstraf veroordeeld. Een tweede verdachte kreeg 10 jaar en een derde 8 jaar celstraf opgelegd. Drie beklaagden werden tot 6 jaar, twee anderen tot 5 jaar en de twee laatste verdachten tot 4 jaar gevangenisstraf veroordeeld.

Alle beklaagden behoorden tot een terroristische cel die vanuit Marokko jongeren naar het Iraaks-Syrisch conflictgebied stuurden.

De verdachten werden vervolgd voor "het niet aangeven van terroristische misdrijven, het oprichten van een bende om terroristische daden voor te bereiden en te plegen en apologie en aanzetting tot terrorisme".

Lees meer

Marokko: tot drie jaar celstraf voor terrorisme

De criminele kamer bij het hof van beroep in Salé heeft donderdag vier verdachten tot gevangenisstraffen veroordeeld voor terrorisme.

Fez: celstraf voor aanval op Britse toeriste

Het hof van beroep in Fez heeft afgelopen maandag drie mensen, waaronder een minderjarige, veroordeeld voor de roofoverval op een Britse toeriste.

Marokko: 10 terreurverdachten tot strenge celstraffen veroordeeld

In Marokko zijn opnieuw tien verdachten voor terrorisme veroordeeld. De straffen gaan van 4 tot 12 jaar gevangenis.

Marokko: voormalige politiebaas cel in voor ontvoering en corruptie

Het Hof van Beroep in Rabat heeft maandag tot vijf jaar gevangenisstraf uitgesproken tegen vier verdachten, waaronder een voormalige politiebaas, voor ontvoering, gijzeling en...

Tot 20 jaar cel voor terrorisme in Marokko

De antiterrorisme rechtbank in Salé heeft donderdag meerdere verdachten tot 6 à 20 jaar gevangenisstraf veroordeeld voor terrorisme.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team