Marokko: 450 arrestaties voor overtreden lockdown
Sinds het begin van de coronavirus epidemie in Marokko werden 450 mensen gearresteerd voor het overtreden van de noodtoestand.
6 april 2020 - 19:00 - Marokko
In Marokko werden sinds de afkondiging van de sanitaire noodtoestand 5098 mensen gearresteerd en aangeklaagd voor het schenden van lockdown.
De Marokkaanse regering stemde een drietal weken geleden een decreet om het overtreden van de noodtoestand te kunnen straffen. Volgens de tekst riskeert ieder die de noodtoestand niet respecteert van één tot drie maanden gevangenisstraf en een boete van 300 tot maximaal 1300 dirham.
Van de ruim 5000 arrestanten werden 701 mensen in voorlopige hechtenis genomen. Meerdere mensen werden reeds tot gevangenisstraffen en boetes veroordeeld, aldus een verklaring van het parket generaal.
Marokko heeft alle grenzen en het luchtruim gesloten. Op 20 maart werd de noodtoestand afgekondigd. Marokkanen mogen hun huis niet meer verlaten, behalve om eten te kopen, naar de dokter te gaan of te gaan werken als het niet anders kan. In het koninkrijk werden tot nu toe 1113 besmettingen met het coronavirus vastgesteld.
Lees meer
Sinds het begin van de coronavirus epidemie in Marokko werden 450 mensen gearresteerd voor het overtreden van de noodtoestand.
Marokko heeft zaterdag besloten om de sanitaire noodtoestand met vier weken te verlengen. De regeringsraad, voorgezeten door Premier Saadeddine El Othmani, heeft de lockdown tot...
In Marokko werden 22.542 mensen gearresteerd voor het schenden van de noodtoestand en de maatregelen die werden getroffen in de strijd tegen de coronavirus pandemie.
Sinds de afkondiging van de sanitaire noodtoestand in Marokko werden ruim 46.000 mensen gearresteerd voor het schenden van de noodtoestand.
In de afgelopen dagen werden tientallen mensen op stranden in Marokko gearresteerd voor het schenden van de sanitaire noodtoestand.