29 december 2019 - 16:20 - Marokko
Sinds het begin van het jaar werd in Marokko ruim 179 ton cannabis onderschept en in beslag genomen. Dat blijkt uit een nieuw rapport van de nationale veiligheidsdienst DGSN.
In totaal werd 179,657 ton cannabis in beslag genomen. Dat is maar liefst 127 ton (!) meer dan in de loop van 2018.
Volgens het document van de DGSN werden sinds januari tevens 542,455 kilo cocaïne, 7,196 kilo heroïne en 1.407.451 psychotrope pillen waarvan 974.983 XTC-pillen afkomstig uit Europa in beslag genomen.
Dankzij de samenwerking tussen de politie, de gendarmerie en de inlichtingendienst werden ook 127.049 verdachten gearresteerd voor drugsgerelateerde misdrijven, 38 procent meer dan in 2018.
Marokko werkt nauw samen met Spanje en Frankrijk om drugsorganisaties te bestrijden. Zo leidde een gezamenlijke operatie met de Franse politie recent tot de arrestatie van twaalf drugssmokkelaars en de inbeslagname van 8,5 ton cannabis in Frankrijk.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering
Marokko zet AI-camera’s in op scholen
Royal Air Maroc start nieuwe directe vlucht