Zoeken

Warenautoriteit Marokko reageert op « blauw schapenvlees »

5 september 2017 - 16:50 - Marokko

Geschreven door Fouad Badel

Tientallen Marokkanen hebben in de afgelopen dagen bezorgd gereageerd op de blauwachtige kleur van het vlees van schapen die vrijdag ter gelegenheid van Eid ul-Adha werden geslacht.

Het vlees werd soms blauw, soms meer groenachtig en zelfs grijs. De Marokkaanse voedsel - en warenautoriteit heeft als gevolg onderzoek gedaan naar de ongewone kleur van het vlees en maandag in een verklaring meer uitleg gegeven.

De ONSSA stelt dat « de kleurverandering opgemerkt bij schapenvlees of karkassen veroorzaakt werd door een slecht behoud en de niet naleving van de hygiënische normen ». Volgens de dienst heeft de kleurverandering tevens niets te maken met de vaccinatie of voeding van de dieren. Ook werden afgelopen vrijdag 300 dierenartsen ingezet om de slachting van schapen in het land te controleren en werden er geen problemen gemeld.

In de verklaring herinnert de ONSSA eraan dat een reeks maatregelen moeten worden getroffen om de proliferatie van bacteriën tijdens het slachten te vermijden.

Lees meer

Aid Al Adha : hoeveel kost een schaap dit jaar in Marokko?

Nog een tiental dagen en het is Aid ul-Adha. Veel Marokkanen hebben reeds een schaap gekocht op het platteland of op de markten. Maar wat betaalden ze daarvoor?

Marokko treft maatregelen voor Eid ul-Adha

Meerdere maatregelen werden door de Marokkaanse overheid getroffen om de kwaliteit van het vee bestemd voor het slachten ter gelegenheid van Eid ul-Adha te garanderen.

Eieren in Marokko niet besmet met Fipronil

De Marokkaanse warenautoriteit ONSSA heeft eindelijk gereageerd op het eierenschandaal dat al enkele weken in Europa woedt.

Voedsel- en Warenautoriteit Marokko: resultaten analyses blauw schapenvlees bekend

In een verklaring op woensdag heeft de Marokkaanse voedsel- en warenautoriteit ONSSA de resultaten bekendgemaakt van de analyses omtrent de kleurverandering van vlees van...

Offerfeest Marokko: opnieuw gevallen van blauw vlees (video)

De Marokkaanse autoriteiten zullen opnieuw onderzoek moeten doen naar de verkleuring van het vlees van dieren die voor Eid ul-Adha werden geofferd.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team