9 september 2017 - 19:15 - Marokko
In een verklaring op woensdag heeft de Marokkaanse voedsel- en warenautoriteit ONSSA de resultaten bekendgemaakt van de analyses omtrent de kleurverandering van vlees van schapen die voor het Offerfeest werden geslacht.
Honderden mensen deelden in de dagen na het feest foto’s van schapenvlees dat soms blauwachtig, soms groen en zelfs grijs was geworden.
Volgens de ONSSA is de « verkleuring van het vlees voornamelijk te wijten aan de aanwezigheid van bacteriën die onmiddellijk na het slachten van de karkas naar het vlees migreerden omdat het immuunsysteem stopte met functioneren ».
De warmte en de niet naleving van de hygiënische normen, alsook de omstandigheden waarin het vlees werd behouden bevorderden de verspreiding van de bacteriën.
In Marokko werden voor Eid ul-Adha 5,5 miljoen dieren geslacht. De ONSSA kreeg 1449 klachten binnen waarvan 670 met betrekking tot de verkleuring van het vlees.
Marokkaan slachtoffer politiegeweld op Canarische Eilanden
Polisario bereid om te onderhandelen, maar zet gewapende strijd voort
Weinig coronagevallen in scholen in Marokko
Groot onderzoek naar kwaliteit van benzine in Marokko
Marokkaan dood verklaard in plaats van broer in Spanje
VS wil overeenkomst normalisatie Marokko en Israël herzien
Polisario bereid om te onderhandelen, maar zet gewapende strijd voort
Weinig coronagevallen in scholen in Marokko
Groot onderzoek naar kwaliteit van benzine in Marokko
Sebta en Melilla snakken naar uitweg voor verstikkende maatregelen Marokko
Marokko en Israël geven groen licht voor directe vluchten
Marokko en Israël gaan ook ambassades openen
Marokko tweede favoriete vliegbestemming België
Zeven Hirak-activisten op bootje naar Spanje vertrokken