23 augustus 2017 - 20:15 - Marokko
Mdina Bus kreeg in de afgelopen dagen veel kritiek na de publicatie van een filmpje waarin een jonge vrouw overdag in een volle bus van het bedrijf wordt aangerand. Het openbaar vervoerbedrijf heeft in een verklaring op de zaak gereageerd.
Mdina Bus stelt dat een commissie werd opgericht om de zaak te onderzoeken, daar er in de video niets wordt gezegd over de plaats of datum van de aanval. Samen met de DGSN worden de bewakingsbeelden in de bussen onderzocht om “de situatie beter te begrijpen en de verantwoordelijken en alle betrokken mensen te vervolgen”.
Volgens het bedrijf is de video te kort (60 seconden) om te bewijzen dat de chauffeur niet ingreep. Buschauffeurs zijn namelijk dagelijks het slachtoffer van bedreigingen met messen en stenengooi tijdens ruzies met groepjes delinquenten. Ze aarzelen desondanks niet om zichzelf in gevaar te brengen om de passagiers te beschermen, aldus Mdina Bus.
De daders van de aanval op de jonge Imane werden intussen gearresteerd. Het gaat om tieners tussen 15 en 17 jaar. Allen werden in bewaring genomen. Volgens de politie dateert de aanranding van drie maanden geleden.
SOS voor Sarah, mishandelde hond in Marokko
Marokko neemt deel aan worsteltoernooi in Israël
Marokkaanse rappers geven concert in Londen
Digital nomad: Marokko in top 10 slechtste landen om online te werken
Marokko neemt deel aan militaire spelen in Rusland
Één op drie Marokkanen wil Marokko verlaten
SOS voor Sarah, mishandelde hond in Marokko
Digital nomad: Marokko in top 10 slechtste landen om online te werken
Één op drie Marokkanen wil Marokko verlaten
Marokko: 19 magistraten gesanctioneerd
Marokko van lijst landen die Pegasus mogen gebruiken gehaald
Ook rechtbanken in Marokko eisen correcte kleding
Honderden berberapen vallen ten prooi aan bosbranden in Marokko
Marokko blinkt uit op Arabisch kampioenschap robotica