Stéphane nam op 14 september 2025 deel aan BikingMan Maroc, een extreme wielerwedstrijd van 1000 kilometer die in maximaal vijf dagen wordt afgelegd. Na ongeveer zestig kilometer kwam hij zwaar ten val op een rotsachtig traject in de Atlas.
Op Bladna.nl : Motorrijder gedood in Marrakech, Frans duo gepakt op vliegveld Casablanca
Een Marokkaanse voorbijganger vond hem rond 11.30 uur bewusteloos beneden het pad. Een andere deelnemer legde hem in de stabiele zijligging en activeerde zijn noodzender. Vervolgens bracht een ambulance hem naar Marrakech, reconstrueert Le Parisien.
De vragen beginnen vooral na zijn aankomst in het Arrazi-ziekenhuis van het CHU Mohammed VI. Volgens de familie ging niemand van de organisatie met hem mee naar binnen.
Een toeschouwer van Marokkaanse afkomst, die in het Franse artikel Samy wordt genoemd, ging uiteindelijk zelf naar het ziekenhuis. Een arts vertelde hem volgens zijn verklaring dat Stéphane dringend geopereerd moest worden vanwege ernstig hoofdletsel.
Samy kreeg een voorschrift mee om medisch materiaal in de stad te kopen. Hij betaalde naar eigen zeggen ongeveer 250 euro uit eigen zak en bracht de spullen terug naar het ziekenhuis.
Gezin komt naar Marrakech en belandt bij mortuarium
Ondertussen kreeg Carole, de echtgenote van Stéphane, vanuit Frankrijk informatie die volgens haar geruststellend was. Een arts van de hulpverlening zou hebben gezegd dat hij contact had gehad met de chirurg en dat een operatie gepland stond.
Carole vertrok samen met hun twee kinderen naar Marokko. Toen het gezin maandagochtend in Marrakech aankwam, werd het niet naar een ziekenkamer maar naar het mortuarium gebracht.
Sindsdien probeert de familie de exacte chronologie te achterhalen. Carole vermoedt dat de organisatie al zondagavond wist dat haar man was overleden. Ook zijn er volgens Le Parisien vragen rond een gewijzigde tijd op de overlijdensakte.
Er werd geen autopsie uitgevoerd en de familie zegt het volledige medische dossier niet te hebben ontvangen. Daardoor blijft voor haar ook de precieze doodsoorzaak onduidelijk.
De klacht die Carole in december in Parijs indiende, werd overgedragen aan het parket in Grasse. De gendarmerie van Mougins onderzoekt de zaak wegens mogelijke niet-bijstand aan een persoon in gevaar. De organisator van BikingMan werd op 9 september gehoord. Hij en de betrokken hulpverleningsarts wilden vanwege het lopende onderzoek niet reageren.
Op Bladna.nl : Paspoort, geld en bril : mysterie rond in Marokko vermiste Franse ingenieur
Er is op dit moment geen rechterlijke vaststelling dat de organisatie verantwoordelijk is voor de dood van Stéphane Calafel. Het onderzoek moet juist duidelijk maken welke beslissingen na zijn val zijn genomen, wanneer zijn overlijden bekend was en of de hulpverlening aan haar wettelijke verplichtingen voldeed.