20 februari 2021 - 21:20 - Marokko
In Marokko werkte in 2020 de helft van de beroepsbevolking zonder contract. Van de vrouwen is dat 42,2% en van de mannen 58,2%, staat er in een rapport van het Marokkaanse nationale onderzoeksbureau HCP.
Meer dan de helft van de beroepsbevolking (55,2%) werkt zonder enige vorm van formaliteit. In 2019 was dat nog 54,9% meldt HCP. Volgens het rapport heeft slecht 26,4% van de beroepsbevolking een vast contract, 12,2% heeft een tijdelijk contract en 6,2% heeft een mondelinge overeenkomst. De doelgroepen die geen werkcontract krijgen zijn veelal jongeren tussen 15 en 29 jaar (62,7%) en mensen zonder diploma (74,4%).
Iets meer dan de helft van de beroepsbevolking heeft geen diploma, namelijk 54,3% en 30,5% heeft een diploma van het middelbaar onderwijs. Hoogopgeleiden vertegenwoordigen slechts 15,2% van de beroepsbevolking.
Volgens het rapport van HCP is de arbeidsmarkt niet beschermd. Iets minder dan de helft van de beroepsbevolking (46,1%) had in 2020 een zorgverzekering via de werkgever. In de steden is dat 53,4% en in rurale gebieden 25,1%. Bijna één op de vier werknemers (24,1%) heeft een pensioensregeling. In de steden is dat 36,3% en in rurale gebieden slechts 7,1%.
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget