20 december 2023 - 15:00 - Marokko
In Tetouan heeft de politie twee 20-jarige verdachten gearresteerd wegens hun vermeende betrokkenheid bij het aanzetten tot illegale migratie door het verspreiden van valse informatie op internet. Deze arrestaties vonden plaats in samenwerking met de inlichtingendienst DGST.
Volgens veiligheidsbronnen had de dienst tegen cybercriminaliteit van de Nationale veiligheidsdienst DGSN digitale inhoud ontdekt op social media waarin werd gemeld dat de grenscontroles waren versoepeld en gebruikers aanmoedigde tot illegale migratie.
Lees ook: Marokko: Schengenvisa verkocht voor 15.000 euro?
Na technisch- en veldonderzoek werden de twee verdachten geïdentificeerd en gearresteerd bij de ingang van de stad Tetouan. De arrestatie werd bevestigd door dezelfde veiligheidsbronnen.
Lees ook: Grens Sebta: Marokkaanse autoriteiten op scherp
De verdachten zijn in voorlopige hechtenis genomen voor het onderzoek, dat wordt uitgevoerd onder toezicht van de bevoegde officier van justitie. Dit onderzoek richt zich op het achterhalen van de werkelijke motieven achter deze criminele daden. Ondertussen doet de politie ook onderzoek naar eventuele medeplichtigen van de twee twintigers.
Zon, zee, strand: Martil herovert zijn kusten
Luchthaven Tetouan wordt fors groter
Vrouw rapper Gims verlaat man én Marrakech
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Zon, zee, strand: Martil herovert zijn kusten
Luchthaven Tetouan wordt fors groter
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk