28 juni 2021 - 15:40 - Economie
De Marokkaanse automobielsector groeit ondanks de coronacrisis. De export genereert een omzet van 80 miljard dirham. Met een grote productiecapaciteit voor voertuigen van hoge kwaliteit, wil het koninkrijk de concurrentie aangaan met landen als India en China.
Minister Moulay Hafid Elalamy van Industrie, Handel, Digitale en Groene Economie, verklaarde afgelopen woensdag in een toespraak voor de commissie Productieve Sectoren van de Kamer, dat het koninkrijk met een integratiegraad van 60% "een concurrerende kracht" is geworden in de automobielsector.
Lees ook: Sterke stijging Marokkaanse auto-export
Marokko streeft ernaar de eerste mondiale concurrent in de automobielsector te worden, zei hij, eraan toevoegend dat het koninkrijk de hiërarchie die door China en India in stand wordt gehouden, reeds door elkaar aan het schudden is.
In zijn presentatie gaf de minister aan dat het koninkrijk 90% exporteert van de 700.000 auto’s die jaarlijks in het land worden geproduceerd, waarvan het merendeel naar het Europese continent.
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Oneerlijke Concurrentie? Europa klaagt over Marokkaanse avocado-import
Marokko pompt honderden miljarden in transformatie
Doorbraak in Marokkaans gasproject in Tendrara
Grote Zwitserse groep vestigt zich in Marokko
Marokko zoekt LNG-terminal voor Nador West Med
Export watermeloenen naar EU, Marokko verliest
Woede in Casablanca om peperdure waterrekening
Sluiting B.Laban-winkels in Egypte door schadelijke bacterie: volgt Marokko?