26 oktober 2014 - 17:16 - Marokko
Marokko heeft zaterdag de progressieve invoer van een nieuw antiterreurplan aangekondigd. Het plan heet Hadar en moet de bescherming van burgers en toeristen in het koninkrijk garanderen.
Het plan werd aangekondigd door minister Mohamed Hassad van Binnenlandse zaken tijdens een meeting met Marokkaanse verantwoordelijken op de luchthaven van Casablanca.
De nieuwe veiligheidsmaatregelen hebben vooral betrekking tot de luchthavens in Marokko, om de "vele bedreigingen tegen het Koninkrijk beter te bestrijden". Het leger, de Koninklijke Gendarmerie en de politie nemen deel aan het antiterreurplan, aldus de minister die zich niet verder niet uitsprak over de bedreigingen.
Volgens officiële cijfers vechten ongeveer 1200 Marokkanen in Irak en Syrië, 2000 als er rekening wordt gehouden met Marokkanen uit Frankrijk, België en Nederland die de dubbele nationaliteit hebben. Marokko is hiermee het derde belangrijkste herkomstland van jihadisten, na Saoedi-Arabië en Tunesië.
Marokko vreest voor terreuraanslagen van teruggekeerde strijders en heeft daarom enkele weken geleden het leger ingezet en de controles versterkt op gevoelige locaties.
Real Madrid geeft jonge slachtoffer aardbeving Al Haouz nieuwe thuis
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Mel B onthult reden achter tweede huwelijk in Marokko
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in
Marokko rijdt toekomst in: 43.000 nieuwe vrachtwagens
Marokko pakt goudmarkt aan: goedkoper goud voor iedereen?
Ophef om haastige opknapbeurt voor komst Koning Mohammed VI
Spectaculaire redding in Al Hoceima: man vast op steile rotswand (video)
Zieke baby krijgt eindelijk hulp na grootschalig protest in Marokko