13 april 2020 - 14:00 - Marokko
Een verdachte met een extremistisch gedachtegoed is donderdag in Bejaad gearresteerd voor het overtreden van de noodtoestand en poging tot moord met voorbedachte rade op een politieman.
De twee agenten die werden aangevallen gebruikten hun dienstwapens om de verdachte te overmeesteren. De man was op een fiets en had een sjaal aan om zijn gezicht te verbergen.
Volgens een verklaring van de nationale veiligheidsdienst DGSN waren de twee agenten bij een rondpunt om de noodtoestand te doen naleven. Toen ze de verdachte wilden controleren viel hij hen aan.
De verdachte sloeg één van de agenten op het hoofd, de schouders en de nek met een snijdend voorwerp. De agent raakte zwaargewond en werd naar het regionaal ziekenhuis van Khouribga gebracht.
De dader vluchtte na de aanval weg en verschuilde zich op het dakterras van zijn huis. Bij aankomst van de politie gebruikte hij een zwaard om de agenten op afstand te houden. De politie schoot hem uiteindelijk drie keer in de benen.
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Mel B onthult reden achter tweede huwelijk in Marokko
Algerije aan VN: "Niet zonder Polisario"
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in
Waarom Sofyan Amrabat Saoedische miljoenen weigerde
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in
Marokko rijdt toekomst in: 43.000 nieuwe vrachtwagens
Marokko pakt goudmarkt aan: goedkoper goud voor iedereen?
Ophef om haastige opknapbeurt voor komst Koning Mohammed VI
Spectaculaire redding in Al Hoceima: man vast op steile rotswand (video)
Zieke baby krijgt eindelijk hulp na grootschalig protest in Marokko
Marokkanen eisen opheldering: miljarden verspild aan overheidsauto’s