3 oktober 2022 - 17:00 - Marokko
De oorspronkelijk voor maandag geplande goedkeuring van de wet inzake de afbakening van de maritieme zones met de Canarische Eilanden, is door Marokko voor "onbepaalde tijd" uitgesteld.
Volgens de president van de Canarische Eilanden, Ángel Víctor Torres, is het Marokkaanse besluit "goed nieuws". Hij herinnert eraan dat de door Marokko voorgestelde afbakening ook de wateren rond de archipel omvat. Deze behoren tot de Spaanse exclusieve economische zone (EEZ).
Lees ook: Zeegrenzen: Rabat en Madrid hervatten onderhandelingen
Ondanks de vertraging bij de goedkeuring van de afbakeningswet moeten de Spaanse en Canarische regeringen "zeer waakzaam" blijven, zegt Torres. "We moeten voorkomen dat Marokko zijn voornemen om een deel van de wateren rond de Canarische Eilanden bij zijn grondgebied te voegen, doorvoert", aldus de bewindsman.
Lees ook: Marokko zou afbakening maritieme gebieden met Spanje blokkeren
De huidige president van de Canarische Eilanden besprak de kwestie zondag tijdens een ontmoeting met waarnemend minister van Buitenlandse Zaken Margarita Robles. Voor beiden is het "duidelijk dat het niveau van controle en waakzaamheid moet worden gehandhaafd om de belangen van de archipel en Spanje te beschermen."
Spanje onvoorbereid op druk van Marokko
Nasser Zefzafi in Al Hoceima met doodzieke vader
Vier Marokkaanse fysici in wereldtop
Vrouw probeert vliegtuigdeur te openen op vlucht naar Marokko
Marokko verslaat Senegal en plaats zich voor finale
Hamza Igamane weigert te spelen, club woedend
Spanje onvoorbereid op druk van Marokko
Nasser Zefzafi in Al Hoceima met doodzieke vader
Vier Marokkaanse fysici in wereldtop
Marokko jaagt op ’master copy’ goederen
Duitse investeerder miljoenenproject in Marokko door bureaucratie
Marokkaanse politici naar buitenland gevlucht
Moulay Hassan ontmoet Palestijnse kinderen in Tetouan (video)
Zomer van wanorde in Al Hoceima