7 maart 2012 - 07:45 - Marokko
Marokkanen hebben niets tegen islamisten aan de macht, maar slechts 2% van hen waarderen het parlement, 24% heeft vertrouwen in het leger en 73% is gehecht aan religie.
Deze cijfers vrijgegeven door het Arabische centrum voor politieke onderzoek en studie van Doha, Qatar, leren ons ook dat slechts 36% van de Marokkanen een scheiding willen tussen religie en politiek. Meer dan 84% zegt ook teleurgesteld te zijn door het Marokkaans onderwijssysteem.
De gezondheidssector voldoet ook niet aan de eisen van 66% van de ondervraagde Marokkanen en 49% is van mening dat het parlement hun hopen niet weergeeft. Regering Abbas El Fassi wordt positief genoteerd door slechts 2%, en 42% zegt de voormalige regering nooit te hebben vertrouwd.
De studie getiteld "De Arabische indicator" werd uitgevoerd in 12 landen die samen 85% van inwoners van de Arabische wereld vertegenwoordigen.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering
Marokko zet AI-camera’s in op scholen
Royal Air Maroc start nieuwe directe vlucht