13 april 2022 - 09:00 - Marokkanen in het buitenland
Gendarmes van het departement Drôme in Frankrijk, hebben op donderdag 7 april op de autosnelweg A7 in de richting van Parijs, twee Marokkaanse bestelwagens aangehouden. Deze waren op zijn zachtst gezegd te zwaar beladen. De voertuigen wogen elk 7,5 ton méér dan normaal is toegestaan.
De controle vond donderdag plaats in de streek van Valence. De twee Marokkaanse chauffeurs waren op weg naar de regio Parijs, zoals de Franse krant Le Dauphiné Libéré bericht. De twee bestelwagens, die een bruto voertuiggewicht van 10 ton hebben, wogen allebei 17,5 ton. Een overgewicht van 7,5 ton.
Lees ook: Overladen Marokkaanse bus tegengehouden in Frankrijk, 4200 euro boete
De twee chauffeurs hebben een boete van 1890 euro moeten betalen, oftewel 90 euro per 500 kilo. Zij werden er ook toe verplicht hun voertuigen te lossen om de maximumgrens van 10 ton te halen. Daarna mochten zij hun reis naar Parijs voortzetten.
Schepen Marokko, Algerije en Tunesië doorbreken samen blokkade Gaza
Meest intimiderende dier uit prehistorie ontdekt in Marokko
Inbeslagname illegale valuta in Marokko stijgt explosief
Waarschuwing voor schorpioenen in Al Hoceima
Marokko maakt einde aan belastingvrije import schapen
Onmenselijke wreedheid tegen paarden in Tanger
Douane deelt tips voor belastingvrij shoppen in Marokko
Vijf fiscale voordelen voor Marokkanen in het buitenland
Vijf dingen die je absoluut niet naar Marokko mag meenemen
Marokkaanse diaspora keert "te duur" Marokko rug toe
Vijf grootste fouten bij verkoop huis in Marokko
Marokko te duur voor eigen diaspora
Belangrijke mededeling voor wie via Tanger Med reist
Marokkaanse diaspora: vijf douanevalkuilen die je moet kennen