21 september 2021 - 18:00 - Marokko
Drie Marokkanen die in de gevangenis van Melilla zaten en over een tijdelijke vergunning beschikten om de instelling te verlaten, zijn ontsnapt om naar Marokko terug te keren aan boord van een jetski. Ze namen eerst het geld op dat zij in de gevangenis hadden verdiend.
De gedetineerden verlieten de gevangenis van Melilla op 13 september, nadat zij een vergunning hadden gekregen om de instelling gedurende drie dagen te verlaten. Ze keerden terug op 16 september om hun ontsnapping voor te bereiden, vertellen gevangenisbronnen aan EFE.
Lees ook: Ontsnappingskoning Nordin Benallal van Sebta naar Spanje overgebracht
De gevangenisbond ACAIP-UGT vermoedt dat de ontsnapping is gepland en betaald met geld dat door de gevangenen in de gevangenis zelf is verdiend. "Het is opvallend dat de ontsnapping plaatsvond aan boord van een jetski", aldus de vakbond in een verklaring. De drie gedetineerden hebben namelijk al het geld dat zij tijdens hun verblijf in de gevangenis hadden gespaard, opgenomen op de dag van hun ontsnapping.
Lees ook: Hajar Mousannif genomineerd voor Women Tech Award
De vakbond bekritiseert ook de toekenning van vergunningen om de gevangenis te verlaten aan gedetineerden met uitzettingsbevelen die aan hun straf zijn verbonden, omwille van het risico dat ze niet meer naar de gevangenis terugkeren zodra die vergunning is afgegeven. De vakbond eist het "onmiddellijke" ontslag van de gevangenisdirecteur en de opening van een onderzoek om de verantwoordelijken te identificeren.
Marokkaan die AI hielp creëren waarschuwt voor duistere kant
Marokkaanse al twee jaar gestrand in Turkije
Marokkaan komt om bij tragisch ongeval in Spanje, gezin zwaargewond
Marokko koopt Israëlische drones met bereik van 1000 km
Hakim Ziyech moet kiezen
Nieuwe generatie klopt aan bij Walid Regragui
Marokkaan die AI hielp creëren waarschuwt voor duistere kant
Marokko koopt Israëlische drones met bereik van 1000 km
Zomerklapper voor Marokko: 1,8 miljoen landgenoten keren terug
Franse politie: "Gestolen auto’s verdwijnen in Marokko"
Superspionnen Marokko boeken hit na hit, jaloerse diensten verzinnen oorlog
Marokko’s stille crisis: psychisch zieke zwervers
Vueling opent nieuwe rechtstreekse vlucht naar Marokko
Moeder van drie ontvoerd, gemarteld en in bos gedumpt in Marokko