14 mei 2024 - 12:00 - Wereld
In een bekende Britse pub aan de Costa Brava in Spanje, genaamd The Fighting Cocks, gelegen in het vakantieoord L’Estartit, is een hevige vechtpartij uitgebroken waarbij drie Marokkaanse mannen betrokken waren. De confrontatie vond plaats in de kleine stad en badplaats in de provincie Girona.
Volgens getuigenverklaringen probeerde het barpersoneel de situatie te de-escaleren. De barmedewerkster riep naar de mannen om de bar te verlaten terwijl ze een man naast haar probeerden aan te vallen. Deze man, omschreven als een vaste klant van de bar, verdedigde zichzelf met een prullenbak terwijl een van de aanvallers, met een capuchon strak om zijn gezicht getrokken, probeerde hem te slaan met een stok, meldt Daily Mail. Een andere barbezoeker, gekleed in een korte broek, greep in door twee van de Marokkaanse mannen naar buiten te werken en de deur achter hen te sluiten.
Lees ook: Racisme: Marokkaan mishandeld op luchthaven Malaga (video)
De eigenaar van de pub, die al tientallen jaren een gemengd publiek bedient, becommentarieerde het voorval als ernstig, maar benadrukte dat er gelukkig geen ernstige verwondingen of grote schade was. Een getuige in de bar deelde dat naast de fysieke aanval op de man, ook de vrouw die bij hem was lichte verwondingen had opgelopen.
Lees ook: Marokkaanse voetballer doodgestoken in Sevilla
Volgens een andere ooggetuige ontstond er de volgende nacht opnieuw een confrontatie tussen dezelfde Marokkaanse mannen en het slachtoffer elders in L’Estartit. De lokale politie bevestigde op de hoogte te zijn van het incident, maar heeft tot dusver geen arrestaties verricht en er zijn geen formele klachten ingediend.
https://cdn.jwplayer.com/previews/eY4wG255
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Spanje vreest verlies Sebta en Melilla
Marokkaanse Sahara: nu ook Rusland?
Miss Univers en Marokkaanse verloofde: afrekening op Instagram
Algerije beschuldigt Marokko van "stelen" couscous
Meer dan derde Belg heeft buitenlandse roots
Marokkaanse courgette nekt Europese boeren
Gedwongen tot huwelijk in Marokko, daarna tot seks: Ariane’s strijd
Verplichte cursus voor Marokkanen vóór aankomst in Vlaanderen