Jordaanse zender verontschuldigt zich voor vlag Polisario
De Jordaanse televisiezender Roya heeft zich verontschuldigd voor de uitzending van een reportage waarin de vlag van het Polisario werd getoond.
8 augustus 2019 - 15:00 - Wereld
Marokkaanse vrouwen tussen 18 en 35 jaar mogen vanaf nu een visum voor Jordanië aanvragen zonder op een toestemming van het Jordaanse ministerie van Binnenlandse zaken te wachten of door een mannelijke familielid te worden vergezeld.
De nieuwe procedure volgt op een meeting van minister Nasser Bourita van Buitenlandse zaken met zijn buitenlandse ambtsgenoot Aymen al-Safdi. De twee ministers vonden een akkoord omtrent de toekenning van visums aan Marokkaanse vrouwen.
Begin dit jaar had Mounia Semlali, 28-jarige verantwoordelijke van het programma "Genderrechtvaardigheid" van Oxfam in Marokko, hard uitgehaald naar de Jordaanse autoriteiten. Het land had haar geen visum toegekend waardoor ze niet aan een opleiding van haar werkgever in Jordanië kon deelnemen.
De zaak had veel zand doen opwaaien in Marokko waar zelfs een petitie was gestart tegen de door Jordanië opgelegde mahram, mannelijke familielid die een vrouw tijdens haar reis vergezeld.
Lees meer
De Jordaanse televisiezender Roya heeft zich verontschuldigd voor de uitzending van een reportage waarin de vlag van het Polisario werd getoond.
Zes moslims met de Canadese nationaliteit hebben in de afgelopen weken geen toestemming gekregen om naar de Verenigde Staten te reizen vanwege hun geloof.
Saoedi-Arabië heeft besloten om voor het eerst toeristen toe te laten. Onderdanen uit 49 landen zullen een toeristische visum kunnen aanvragen. Marokko staat echter niet in de...
Saoedi-Arabië gaat nieuwe maatregelen treffen omtrent visumaanvragen voor de grote en kleine bedevaart. De prijs zal worden verlaagd en gelijk zijn voor alle pelgrims.
Een 56-jarige Marokkaanse vrouw heeft de begrafenis van haar net overleden kleindochter in Frankrijk niet kunnen bijwonen.