5 september 2019 - 09:05 - Wereld
Zes moslims met de Canadese nationaliteit hebben in de afgelopen weken geen toestemming gekregen om naar de Verenigde Staten te reizen vanwege hun geloof.
Ally, een imam van Guyanese afkomst, wilde naar de Verenigde Staten om aan het huwelijk van de dochter van een vriend deel te nemen. Hij werd samen met meerdere familieleden urenlang verhoord en kreeg toen te horen dat hij het land niet binnen mocht. Zijn naam klonk namelijk teveel als die van een crimineel...
Vali, een andere imam van Iraakse afkomst, wilde in de Verenigde Staten gaan shoppen voor Eid ul-Adha. Hij mocht het land niet binnen omdat hij zijn vorige reizen in de Verenigde Staten niet kon rechtvaardigen.
Vier andere slachtoffers deden net zoals Ally en Vali aangifte tegen de Amerikaanse autoriteiten. De zaak werd aan het advocatenbureau Caruso Guberman Appleby in Toronto toevertrouwd.
Joel Guberman, één van de advocaten van de slachtoffers gespecialiseerd in immigratiezaken, stelt dat het de eerste keer in 40 jaar is dat hij met een dergelijke situatie wordt geconfronteerd. Wat nog opvallender is is dat Guyana en Irak niet op de lijst van islamitische landen van Donald Trump staan, waarvan de onderdanen de Verenigde Staten niet binnen mogen.
Lees meer
Een voormalige Amerikaanse priester die in Marokko was gearresteerd en aan de Verenigde Staten was uitgeleverd, is tot 30 jaar gevangenisstraf veroordeeld.
Een Amerikaans tienermeisje is in de Verenigde Staten op een sportcompetitie gediskwalificeerd omdat ze tijdens de hele wedstrijd haar hoofddoek had aangehouden.
Moslims die in de Verenigde Staten een gevangenisstraf uitzitten zijn er het slachtoffer van discriminatie en vervolging.
Hussein Altaweel werd in de Verenigde Staten ontslagen na een betaalde verlofdag te hebben aangevraagd voor Eid ul-Adha.
Een islamofoob publiciteitsbord op een groot kruispunt nabij de University of Georgia in het Amerikaanse Atlanta zorgt voor verontwaardiging in de Verenigde Staten.
De Verenigde Staten zullen de pogingen tot de oprichting van een nieuwe staat in Afrika nooit steunen.
Een Belgische man van Marokkaanse afkomst is in de Verenigde Staten tot vijf jaar gevangenisstraf en een schadevergoeding van 1,6 miljoen dollar veroordeeld voor oplichting.
Muhammad en Aaliyah staan dit jaar voor de eerste keer in de top 10 van meest populaire voornamen in de Verenigde Staten. Beide voornamen staan op de 10e plaats in de ranking.
Donald Trump heeft net zoals meerdere andere wereldleiders, afgelopen weekend een gezegend Eid ul-Fitr toegewenst aan alle moslims in de Verenigde Staten en in de wereld.
Spanje maakt zich zorgen over de uitstekende betrekkingen tussen Marokko en de Verenigde Staten. Het buurland vreest dat de verbetering van de relaties tussen de twee landen...