Duitsland wil Marokkaanse migranten sneller uitzetten
Duitsland wil de uitzetting van asielzoekers uit Marokko, Algerije en Tunesië versnellen door de drie landen op de lijst van "veilige landen" te zetten.
- Wereld
Mounir El Motassadeq, veroordeeld voor zijn deelname aan de aanslagen van 11 september 2001 in New York, mag gedurende een periode van 90 jaar niet meer naar Duitsland reizen.
De verdachte van Marokkaanse afkomst was tot 15 jaar gevangenisstraf veroordeeld voor de aanslagen van 2001. Hij kreeg nog andere celstraffen in verschillende terrorismedossiers.
Mounir El Motassadeq zal zoals eerder aangekondigd door Duitsland worden uitgezet en in Marokko de rest van zijn gevangenisstraf uitzitten. Beide landen zouden reeds een akkoord hebben gevonden voor de uitzetting van de verdachte volgens de Duitse senaat.
Mounir El Motassadeq zou een bankrekening in Duitsland hebben geopend waarop geld was gestort om de vlieglessen van de zelfmoordterroristen van 9/11 in de Verenigde staten te betalen.
Lees meer
Duitsland wil de uitzetting van asielzoekers uit Marokko, Algerije en Tunesië versnellen door de drie landen op de lijst van "veilige landen" te zetten.
De rechtbank van Salzburg in Oostenrijk heeft maandag een van terrorisme verdachte Marokkaan vrijgesproken.
Een voormalige docent wiskunde is in Frankrijk veroordeeld omdat hij op zijn computer meer dan duizend foto’s en een honderdtal propagandadocumenten van Daesh had opgeslagen.
Een 60-jarige Fransman is in het Franse Nimes tot drie jaar gevangenisstraf veroordeeld voor drugssmokkel. Met zijn klanten sprak hij gewoonlijk over "couscous".
Duitsland heeft Mounir El-Motassadeq maandag naar Marokko uitgezet. De Marokkaan werd tot 15 jaar gevangenisstraf veroordeeld voor zijn banden met de aanslagplegers van 11...