19 juli 2018 - 18:00 - Wereld
Duitsland wil de uitzetting van asielzoekers uit Marokko, Algerije en Tunesië versnellen door de drie landen op de lijst van "veilige landen" te zetten.
Het Duits parlement Bundesrat weigerde vorig jaar al een tekst in die zin goed te keuren. De Groenen en de radicaal linkse partij Die Linke verzetten zich toen tegen het voorstel. De overheid doet nu een nieuwe poging.
Worden de drie landen in de lijst van veilige landen opgenomen dan zal het voor Duitsland mogelijk zijn om asielverzoeken van onderdanen uit deze landen bijna systematisch te weigeren en ze vervolgens uit te zetten.
Volgens de Duitse autoriteiten worden reeds 99% van de asielaanvragen uit Marokko, Algerije en Tunesië geweigerd. In 2017 kregen slechts 4,1% van de aanvragen van Marokkaanse onderdanen een positief antwoord.
Snelle boten, slimme bendes en arme jongeren: zo werkt de drugshandel Marokko-Spanje
Puma pakt vervalsers in Marokko aan
Marokko betrapt Algerijnen met valse paspoorten
Onbekende ziekte doodt schapen en geiten in Marokko
Marokko in nieuwe Arabische "NAVO"-strijdmacht?
Koning Mohammed VI zorgt voor repatriëring kabelbaanslachtoffer Lissabon
Eurostat: Marokko in top drie, Algerije afwezig
Hoe de Mocro maffia de grootste bedreiging van Nederland werd
Marokkaanse aangerand in kliniek in India, arts opgepakt
Rekening van 38.000 euro na weekje Marokko, Orange reageert
Harde aanpak Marokkanen op luchthaven Istanbul
Oorlogsschepen escorteren jacht bij Ceuta, Koning Mohammed VI aan boord?
Gevaarlijke Marokkaanse tomaten van de markt gehaald in Nederland
Marokkaan vrijgelaten na miljoenenroof in Duitsland: "Onvoldoende bewijs"