9 augustus 2018 - 18:00 - Wereld
De rechtbank van Salzburg in Oostenrijk heeft maandag een van terrorisme verdachte Marokkaan vrijgesproken.
Volgens Nachrichten was de 28-jarige man in oktober vorig jaar tot 6 jaar gevangenisstraf veroordeeld. Het vonnis was in april geannuleerd nadat werd aangetoond dat de rechtbank geen rekening had gehouden met een aantal verklaringen.
In eerste aanleg had de rechtbank geoordeeld dat er genoeg bewijzen waren die aantoonden dat Abid T. lid was van de terroristische organisatie Daesh, wat de twintiger altijd heeft ontkend.
Abid T. verbleef een tijdje in een vluchtelingenkamp met een Algerijnse en een Pakistaanse verdachte die in december 2015 voor hun betrokkenheid bij de aanslagen in Parijs werden gearresteerd. De Marokkaan, die in België werd gearresteerd en aan Oostenrijk uitgeleverd, werd ervan verdacht als tussenpersoon te hebben gefungeerd tussen de verdachten en de terroristische organisatie.
Controverse rond Algerijnse scheidsrechter en Royal Air Maroc
Achraf Hakimi en Imaan Hammam in koppel?
België waarschuwt reizigers voor Marokko
Vader Lamine Yamal voor de rechter, dubbele rol in steekpartij
Fikse boete voor man die uitkering ontving tijdens vakantie in Marokko
Geen schaduw, wel palmbomen: kritiek in Marokko
Sofian Kiyine opnieuw bij spectaculair ongeval betrokken
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Utrechtse Amir slachtoffer fatbike-drama
Hoensbroekse Yasmin (3) overlijdt na stopzetten behandeling
Palestijnse vlag op joodse profielen, Marokkaanse student veroordeeld
Veel mysterie rond dodelijke val Abdel uit raam in Brussel
Dubai levert rechterhand drugsbaron ’Monte Christo’ uit aan België
Rechtszaak Amsterdam: verdachten brachten vrouwen uit Marokko voor prostitutie