27 mei 2014 - 23:23 - Marokko
Tientallen Marokkaanse jihadstrijders die naar Syrië zijn vertrokken om tegen het regime van Bashar Al Assad te vechten, wachten nu op de grens met Turkije om terug naar Marokko te mogen keren.
Deze Marokkaanse strijders zeggen dat ze spijt hebben en dat ze werden gehersenspoeld. Zij worden liever opgesloten in Marokko dan in Syrië te blijven.
Een aantal van hen hebben reeds officieel een verzoek ingediend bij de Marokkaanse autoriteiten om terug naar Marokko te mogen keren. Zij beloven dat ze geen gevaar zullen vormen voor de veiligheid van hun land en vragen aan Rabat om hun dossiers op humanitaire wijze te behandelen.
Volgens Akhbar Al Yaoum vertrokken de meesten om het volk te helpen maar beseffen nu dat in Syrië een burgeroorlog woedt waar ze niet tegen opgewassen zijn. Het wordt steeds onduidelijker wie tegen wie of wat vecht.
Maandag heeft Marokko aangekondigd een terreurcel te hebben opgerold die jongeren voor de Jihad in Syrië en andere conflictlanden ronselde. In een verklaring oordeelt het ministerie van Binnenlandse Zaken dat het opnieuw het bewijs is dat Al Qaeda de interne veiligheid van het land wil ondermijnen.
Ruim 1200 Marokkanen vechten voor verschillende groeperingen van het Vrij Syrisch Leger tegen het moordzuchtig regime van Bashar Al Assad.
Tien gewonden bij dubbele gasexplosie in Marokko (video)
Zo gaat de nieuwe luchthaven van Casablanca eruitzien
Toerist en gids komen om bij tragisch verkeersongeluk in Marokko
Imam verbiedt vrouwen in moskee: rel in Marokko
De Nacht van het Lot of Laylat al Qadr: de heilige nacht die duizend maanden overtreft
Patriot-voertuigen gespot in Marokko, leger zwijgt
Tien gewonden bij dubbele gasexplosie in Marokko (video)
Zo gaat de nieuwe luchthaven van Casablanca eruitzien
Toerist en gids komen om bij tragisch verkeersongeluk in Marokko
Imam verbiedt vrouwen in moskee: rel in Marokko
Patriot-voertuigen gespot in Marokko, leger zwijgt
Giftige paprika’s uit Marokko teruggeroepen in Duitsland
Marokkaanse uit buitenland riskeert celstraf voor slaan kaïd in Marokko (video)
Ongrijpbare ’Messi van de hasj’ ondergedoken in Marokko