27 april 2025 - 07:00 - Sport
In een interview onthult Walid Regragui, de bondscoach van de Atlas Leeuwen, de strategie van Marokko om binationale voetballers aan te trekken.
"We gaan in gesprek met de spelers, presenteren hen ons project en brengen de liefde voor het vaderland over, terwijl we hun uiteindelijke keuze volledig respecteren", aldus Walid Regragui in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Volgens zijn uitleg biedt Marokko binationale spelers de kans om deel uit te maken van een nationaal project dat gedragen wordt door passie en overtuiging. De coach van de Atlas Leeuwen erkent dat het voor in het buitenland geboren binationale voetballers niet altijd gemakkelijk is om te kiezen tussen Marokko, hun land van herkomst, en hun adoptieland.
Lees ook: Walid Regragui’s harde boodschap voor binationals
Hij prees dan ook de beslissingen van spelers als Brahim Diaz, Bilal El Khannous en Achraf Hakimi, die ervoor kozen om de kleuren van de Marokkaanse vlag te verdedigen en actief bijdragen aan de uitstraling van de selectie en de ontwikkeling van het nationale sportproject. Walid Regragui sprak ook over de proactieve strategie van Marokko om jonge talenten in Europa te scouten. "Wat telt is niet hun afkomst, maar eerder hun daadwerkelijke betrokkenheid bij ons project", verduidelijkte hij.
Lees ook: Strijd Marokko-Europa voor binationals verhevigt
De bondscoach van het Marokkaans elftal is bovendien verheugd over de ontwikkeling van het Marokkaanse voetbal, met infrastructuur van internationaal niveau, de organisatie van het WK 2030 en de positionering van Marokko bij de beste selecties ter wereld. Zijn wens is dat Marokko de komende Afrika Cup, die aan het eind van het jaar in eigen land plaatsvindt, wint. "Het winnen van de continentale titel is nu een prioriteit. Marokko is een grote voetbalnatie, verenigd achter zijn team. Het is tijd om een nieuwe trofee aan onze erelijst toe te voegen", concludeerde hij.
Marokkaans toptalent Moncef Zekri tekent profcontract
Marokko traint met Amerikaans superwapen Himars
Marokko breekt historisch record met mango’s
Nieuw stadion in beeld voor oefenduel Marokko-Tunesië
Marokko’s miljardenplan voor sportieve toekomst
Belgische tophaven zet in op groei in Marokko
Marokkaans toptalent Moncef Zekri tekent profcontract
Nieuw stadion in beeld voor oefenduel Marokko-Tunesië
En-Nesyri scoort en provoceert eigen fans
Sofyan Amrabat onder vuur na Instagram-post
Mohamed Ihattaren al weg bij RKC?
WK voor clubs zet selectie Marokko onder druk
Hakimi, Dembélé en Luis Enrique herenigd achter Marokkaanse vlag (video)
Marokko faalt in finale Afrika Cup U20