16 juni 2025 - 23:50 - Sport
Bondscoach Walid Regragui staat onder druk. Ondanks een indrukwekkende reeks ongeslagen wedstrijden, stapelen de kritieken zich op richting de Afrika Cup van 2025. De druk vanuit de fans voor een nieuwe continentale titel is voelbaar.
De Marokkaanse ploeg heeft veertien wedstrijden gespeeld, met daarin twee gelijkspellen en twaalf overwinningen op rij. Toch zijn supporters en analisten kritisch. Ze hekelen Regragui’s keuzes, het gebrek aan een herkenbare speelstijl, het trage speltempo en de moeite om scoringskansen te creëren. Dit terwijl Marokko een ’gouden generatie’ van talentvolle spelers heeft. De twijfels over de kansen van de Atlas Leeuwen op een tweede Afrika Cup-titel sinds 1976 nemen toe. Het toernooi vindt plaats van 21 december tot 18 januari in Marokko.
Lees ook: Walid Regragui: "Ik accepteer kritiek, maar..."
Voormalig international Fakhreddine Rajhi uit zijn zorgen over het huidige niveau, dat hij "verontrustend" noemt. Hij stelt dat er sinds het WK in Qatar geen vooruitgang is geboekt, in tegenstelling tot landen als Spanje en Portugal. Toch nuanceert hij zijn kritiek: "Desondanks is nog niets verloren. Alles hangt af van hoe we de competitie ingaan en het niveau van onze tegenstanders."
Sportjournalist Hamza Hachlaf wijst op de uitschakeling in de achtste finales van de vorige Afrika Cup in Ivoorkust als keerpunt. Destijds verwachtte de Marokkaanse Voetbalbond (FRMF) minstens de halve finales. Hachlaf spreekt van een "karikaturale eliminatie" die de euforie na het WK tenietdeed. Regragui kreeg toen kritiek op zijn selectiebeleid, inclusief het oproepen van geblesseerde spelers, en zijn vasthouden aan een ineffectieve speelstijl tegen verdedigende ploegen.
Lees ook: Walid Regragui deelt mooie momenten
Ondanks deze eerdere tegenvaller behield Regragui het vertrouwen van de FRMF. Hachlaf betwijfelt echter of de hoop op een andere aanpak is waargemaakt. "De selectie wisselt goede wedstrijden af met zwakke, wat twijfel zaait," concludeert de journalist.
Investeren in Marokko wordt makkelijker voor diaspora
Marokko redt gewonde kapitein van Turks schip
Glory-baas: "We wisten al dat Ben Saddik de cel niet in hoefde"
Nederlandse park schenkt 500 fietsen aan kinderen in Marokko
Samskip opent snelle zeeverbinding tussen Marokko, VK en Rotterdam
Marokko reorganiseert politietop: nieuwe leiders benoemd
Glory-baas: "We wisten al dat Ben Saddik de cel niet in hoefde"
Achraf Hakimi riskeert 15 jaar cel, maar blijft super sereen
Ziyech op weg naar Spanje, clubs jagen op Adli
Thiago Pitarch, het nieuw Marokkaanse talent van Real Madrid
Verdronken rugbyspeler Medhi Narjissi herdacht in Zuid-Afrika
Concert Algerijnse artiesten in Marokko zorgt voor onvrede
Lamine Yamal "had voor Marokko moeten kiezen"
Jeugdfoto Brahim Diaz in Marokkaanse outfit gaat viraal